Reklama

Ukraina. Ołeksij Daniłow: W Rosji już wiedzą, kto zastąpi Władimira Putina

W kręgach władzy Rosji już wiedzą, kto zastąpi Władimira Putina - stwierdził sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow. Jego zdaniem otoczenie prezydenta Rosji zdaje sobie sprawę, że kraj nie będzie w stanie wygrać wojny z Putinem na czele.

Daniłow podczas wywiadu dla ukraińskiej telewizji Kanał24 przyznał, że przedstawiciele ukraińskich władz mają swoje przypuszczenia na temat tego, kto zastąpi Władimira Putina. Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy nie zdradził jednak, kto mógłby to być.

Jak przekazał Daniłow, otoczenie Putina zdaje sobie już sprawę, że Rosja nie będzie w stanie wygrać wojny z nim na czele i dlatego poszukiwany jest zastępca.

- Sprawa Putina w Rosji jest już prawie zamknięta. Niektórzy już znają nazwisko tego, który będzie pracował po Putinie - mówił. 

Reklama

Koniec rządów Putina w 2023?

Od początku wojny w mediach zaczęły nasilać się doniesienia, że decyzja o wtargnięciu na Ukrainę zakończy się dla Putina utratą władzy. Jeszcze w maju były szef brytyjskiego wywiadu MI6 Richard Dearlove przewidywał, że rosyjski dyktator będzie musiał ustąpić w 2023 roku

Doniesienia o zmianie władzy w Rosji pojawiają się także ze względu na coraz częstsze spekulacje na temat pogorszającego się zdrowia Putina. Każde rzekomo publiczne wystąpienia rosyjskiego dyktatora przyciągają wzrok, analizowany jest jego wygląd i mowa ciała. We wrześniu podczas obserwowania ćwiczeń wojskowych zwracano uwagę np. na "nietypowy chód" i "nienaturalne trzymanie prawej ręki". 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | Rosja | Władimir Putin | ołeksij daniłow

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy