Reklama

Ukraina: Montażysta filmowy WIktor Onysko zginął na froncie

Ukraińskie Ministerstwo Obrony poinformowało o śmierci znanego montażysty filmowego. Wiktor Onysko zginął na froncie, walcząc z Rosjanami. Mężczyzna osierocił dziewięcioletnią córkę.

"Tak wielu odważnych i utalentowanych Ukraińców poświęca swoje życie w wojnie z hordami ciemności, aby chronić ojczyznę. Niech światło pamięci o naszych bohaterach świeci wiecznie" - napisało w poniedziałek na Twitterze Ministerstwo Obrony Ukrainy. Do wpisu dołączono zdjęcie Wiktora Onyski.

Onysko był znanym montażystą filmowym. Pracował m.in. przy filmach: "Strażnica", "Karpaty: Miłość i zdrada" czy "Oddana".

Wiktor Onysko nie żyje. "Mój bohater. Moja miłość. Moje wszystko"

Zmarłego mężczyznę pożegnała na Facebooku jego żona.

"Moje serce na zawsze pozostanie w strasznym 2022 roku. Bo w nim zostałeś. Mój bohater. Moja miłość. Moje wszystko. Nie wiem, jak żyć i oddychać bez ciebie. Nie wiem, czy jeszcze kiedykolwiek będę mogła śnić. Jedyne, czego teraz chcę, to aby rasistowskie zło zostało jak najszybciej ukarane i aby jak najmniej osób odczuło ten nieopisany i palący ból straty" - napisała Olga Birzul.

Reklama

"Mówi się, że na wojnie nie ma boleśniejszej tortury niż powiedzenie rodzinie o śmierci najbliższego. Teraz to czuję" - stwierdziła kobieta.

"Mówią, że bohaterowie nie umierają. Niestety, umierają. A teraz umierają tysiącami, na zawsze pozostawiając swoich krewnych z nieuleczalnymi ranami psychicznymi. Byłabym wdzięczny losowi za kontuzję, kalectwo, amputację i cokolwiek innego, gdybyś tylko żył. Ale nie mieliśmy szczęścia. Już nigdy nie będę mogła schować się w twoich ramionach, słyszeć twojego głosu, śmiać się z twoich żartów i godzinami kłócić się o filmy" - dodała żona zmarłego.

Kobieta poinformowała również, że mężczyzna osierocił dziewięcioletnią córkę. "Jedno z tysięcy niewinnych dzieci, których rodziców zabiła przeklęta Rosja" - podsumowała. 

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | nie żyje | Rosja | Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy