Reklama

Rosyjskie media: Papież Franciszek wzywa do negocjacji Rosji z Zachodem

Rosyjskie i białoruskie media, powołując się na wypowiedź przewodniczącego Światowego Związku Starowierców Leonida Sewastianowa informują, że papież Franciszek "wzywa do jak najszybszych negocjacji Rosji z Zachodem". Ojciec święty jeszcze w lutym apelował o podjęcie konkretnych działań w celu zawieszenia konfliktu w Ukrainie.

Papież Franciszek ocenił, że jak najszybsze rozpoczęcie negocjacji między Rosją a Zachodem jest najlepszym wyjściem dla wszystkich stron konfliktu - powiedział przewodniczący Światowego Związku Starowierców Leonid Sewastianow - podała w niedzielę prokremlowska agencja Ria Nowosti.

Sewastianow powołuje się na słowa, które papież Franciszek rzekomo zamieścił w liście do niego.

"Prędzej czy później rozpoczną się negocjacje"

- Mija rok od kiedy papież poświęcił Rosję Matce Bożej i ogłosił Rosję domem Matki Bożej. Zgodnie z przepowiednią, za pewien czas powinien zapanować w pokoju. Papież potwierdza swoje zaangażowanie w negocjacje pokojowe między Rosją, Ukrainą i Zachodem. Uważa, że nie ma innej alternatywy niż negocjacje - powiedział Sewastianow. 

Reklama

- Prędzej czy później rozpoczną się negocjacje, ale po jeszcze większej ilości śmierci i ludzkiego żalu. Dlatego im wcześniej rozpoczną się negocjacje, tym lepiej dla wszystkich stron konfliktu - dodał.  

Wypowiedź Sewastianowa powielona została przez liczne rosyjskie i białoruskie media. 

Wojna w Ukrainie: Papież Franciszek wezwał do zawieszenia broni

Do rozpoczęcia negocjacji papież apelował na dwa dni przed pierwsza rocznicą rosyjskiej agresji na Ukrainę podczas audiencji generalnej.

- Liczba zabitych, rannych, uchodźców, odizolowanych, zniszczenia, straty gospodarcze i społeczne mówią same za siebie (...) Bądźmy blisko udręczonego narodu ukraińskiego, który nadal cierpi i zadajmy sobie pytanie: czy zrobiono wszystko, co możliwe, aby powstrzymać wojnę? - pytał papież.

Ojciec święty wezwał wtedy przywódców do "podjęcia konkretnych działań w celu zakończenia konfliktu, zawieszenia broni i rozpoczęcia negocjacji pokojowych".

Na początku lutego zaznaczył również, że jest gotowy na spotkanie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i rosyjskim dyktatorem Władimirem Putinem. Przekazał wtedy, że nie odwiedził jeszcze Ukrainy, ponieważ "nie można było wtedy pojechać do Moskwy".  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | ​Papież Franciszek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy