Reklama

Reklama

Policja publikuje nowe zdjęcie z Przewodowa. Eksperci są na miejscu

Eksperci policji pracują w miejscu wybuchu rakiety w lubelskim Przewodowie. W środę funkcjonariusze zamieścili w mediach społecznościowych nowe zdjęcie, na którym widać lej po uderzeniu, a także zniszczony traktor i pracujących specjalistów. Działają tam eksperci m.in. z Centralnego Biura Śledczego.

Jak przekazała policja w mediach społecznościowych, w Przewodowie trwa zabezpieczanie terenu w miejscu, gdzie doszło do wybuchu. Działają tam eksperci m.in. z Centralnego Biura Śledczego, Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego, jak i Biura Kryminalnego. "Policja wspólnie z innymi służbami szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia i zabezpieczają dowody" - zapewnili funkcjonariusze.

Wybuch w Przewodowie. Co wiadomo?

We wtorek po godz. 15 - jak przekazali przedstawiciele polskich władz - na terenie leżącej niedaleko od granicy z Ukrainą wsi Przewodów (powiat hrubieszowski, woj. lubelskie) spadł pocisk. W wyniku eksplozji śmierć poniosło dwóch obywateli Polski. Tego dnia siły rosyjskie przeprowadziły zakrojony na szeroką skalę atak rakietowy na Ukrainę, wymierzony głównie w obiekty energetyczne.

Reklama

W związku ze zdarzeniem we wtorek wieczorem zwołano pilną naradę w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, a po niej specjalne posiedzeniu Rady Ministrów, po którym premier Mateusz Morawiecki przekazał, że trwają prace nad ustaleniem wszystkiego, co stało na terenie wsi Przewodów.

Po wybuchu w Przewodowie Polska podnosi gotowość bojową

Szef rządu przekazał też, że zdecydowano o podniesieniu gotowości bojowej wybranych oddziałów Polskich Sił Zbrojnych, ze szczególnym uwzględnieniem monitorowania przestrzeni powietrznej. - To monitorowanie przestrzeni powietrznej odbywa się i będzie się odbywało we wzmocniony sposób razem z sojusznikami - podkreślił.

Poinformował również o podniesieniu razem z ministrem spraw wewnętrznych i administracji w stan podwyższonej gotowości wszystkich służb - Policji, Straży Granicznej, funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, a także pozostałych służb, w tym służb specjalnych.

Reklama

Reklama

Reklama