Reklama

Zakopane bez porodówki. Oddział dla ciężarnych zmienia się w covidowy

Przez blisko miesiąc w ponad 27-tysięcznym Zakopanem nie będzie oddziału dla rodzących. Zakopiańska porodówka zostaje przekształcona w oddział covidowy.

Wszystkie kobiety ciężarne będą kierowane do najbliższej placówki, czyli Szpitala im. Jana Pawła II w Nowym Targu - informuje "Tygodnik Podhalański", cytując wicedyrektor Szpitala Powiatowego w Zakopanem dr Małgorzatę Czaplińską.

Jak zaznacza Czaplińska, decyzja o przekształceniu zakopiańskiej porodówki w oddział covidowy zapadła odgórnie. 

Szpital Powiatowy w Zakopanem do czwartku ma przygotować 152 łóżka dla pacjentów i dodatkowo 16 stanowisk z respiratorami dla pacjentów zakażonych SARS-CoV-2. 

Dodatkowe miejsca w Małopolsce

W związku z trudną sytuacją epidemiczną wojewoda małopolski Łukasz Kmita informował o powiększeniu bazy łóżkowej dla pacjentów z COVID-19 w regionie. 

Reklama

Według niego w uzgodnieniu z dyrektorami szpitali w całym województwie w poniedziałek zostało uruchomionych prawie 500 dodatkowych miejsc dla pacjentów covidowych, z czego 120 w Krakowie. Poza stolicą regionu dodatkowe łóżka przygotowano w szpitalach w Bochni, Brzesku, Chrzanowie, Gorlicach, Krynicy-Zdroju, Limanowej, Myślenicach, Nowym Sączu, Nowym Targu, Oświęcimiu, Suchej Beskidzkiej, Tarnowie, Wadowicach i w Zakopanem.

Od czwartku - zapowiedział wojewoda małopolski - zacznie działać trzeci 28-łóżkowy moduł w uruchomionym w piątek drugim szpitalu tymczasowym w Krakowie - w hali Expo. Obecnie w placówce tej leczonych jest ok. 50 pacjentów na 66 miejsc. W pierwszym szpitalu tymczasowym, zlokalizowanym w Centrum Urazowym Medycyny Ratunkowej i Katastrof (CUMRiK) i dysponującym 102 miejscami, przebywa 100 chorych z COVID-19.

Zobacz też: Tam zakażamy się najczęściej. Prof. Gut komentuje

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy