Reklama

Reklama

Dyrektor WHO przestrzega Europę. "To nie wystarczy, by zapobiec kolejnej fali"

Dyrektor WHO na Europę, Hans Kluge, ocenił, że na Starym Kontynencie wykonuje się wciąż za mało szczepień, by zapobiec kolejnej fali COVID-19. Przestrzegał też przed podróżami. - Bądźcie świadomi ryzyka - mówił na konferencji prasowej.

- Państwa powinny wyciągnąć wnioski z nawrotu fali zakażeń po zeszłorocznym sezonie letnim, mimo realizowanych obecnie programów szczepień. Dotychczas tylko 30 proc. mieszkańców Europy zostało zaszczepionych co najmniej jedną dawką szczepionki przeciw COVID-19, co nie wystarczy, by zapobiec kolejnej fali zakażeń koronawirusem - ocenił w czwartek dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę Hans Kluge.

- Jeżeli zdecydujecie się na podróże, podróżujcie rozważnie. Bądźcie świadomi ryzyka (...) - apelował.

Wariant indyjski w Europie

Jak dodał Kluge, "wraz ze wzrostem liczby spotkań towarzyskich, wzmożoną mobilnością ludzi, organizacją dużych festiwali i wydarzeń sportowych w nadchodzących dniach i tygodniach Biuro Regionalne WHO dla Europy apeluje o rozwagę".

Reklama

W ostatnich miesiącach liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zgonów i hospitalizacji spadła, co pociągnęło za sobą łagodzenie obostrzeń w 36 z 53 państw kontynentu.

Dyrektor regionalny WHO mówił również o "wysokiej transmisyjności" tzw. wariantu indyjskiego koronawirusa, który jest obecny w Europie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama