Reklama

Matura 2023. Co było na matematyce? Maturzyści komentują

Funkcja kwadratowa, ciągi, mediana, średnia, wartość bezwzględna, logarytmy. Z tym musieli mierzyć się uczniowie na maturze z matematyki w nowej formule. Maturzyści, z którymi rozmawiamy, mówią, że egzamin nie był trudny. - Obstawiam około 70 procent, mimo że byłam dwójkową uczennicą - komentuje Wiktoria. W sieci pojawiają się jednak głosy abiturientów, dla których matura z matematyki była wyzwaniem.

Matura z matematyki rozpoczęła się o godz. 9. Absolwenci liceów będą mieć 180 minut na rozwiązanie arkusza w nowej formule. 170 minut potrwa egzamin dla piszących maturę w tak zwanej starej formule.

Arkusze CKE i odpowiedzi opublikujemy o 14 w naszym raporcie specjalnym

Reklama

Matura z matematyki. "Obstawiam 70 proc., mimo że byłam dwójkową uczennicą"

Część maturzystów skończyła już pisać egzamin. Zuzia z Izbicy Kujawskiej (woj. kujawsko-pomorskie) zdaje maturę w nowej formule. Po napisaniu egzaminu z matematyki powiedziała Interii: - Myślę, że dobrze mi poszło, raczej zdałam na spokojnie. Było łatwe, wręcz banalne. O wiele łatwiejsze niż matury próbne.

Całkiem dobrze poszło też Jakubowi z Poznania. - Matematyka okej, arkusz raczej standardowy - komentuje Interii. Wiktoria dodaje: - Poziom był łatwy. Obstawiam około 70 procent, mimo że byłam dwójkową uczennicą.Matura 2023: Matematyka. ARKUSZ CKE i odpowiedzi, formuła 2023 (kliknij tutaj)

Matematyka, formuła 2015. Arkusze CKE i rozwiązania 

Arkusze maturalne z matematyki z ostatnich lat. Rozwiązania krok po kroku z wyjaśnieniami! Sprawdź

A co było na maturze z matematyki? - Kilka zadań z funkcją kwadratową. Trzy zadania z geometrii - mówi Zuzia. Jakub dodaje: - Funkcja kwadratowa, ciągi, mediana, średnia, wartość bezwzględna, logarytmy.

Maturzyści dodają też, że zadań otwartych było nieco mniej, niż na egzaminach próbnych

Matura 2023, matematyka. Jaki był poziom? Zdania są podzielone

O tym, jak poszedł egzamin, maturzyści piszą też na Twitterze. Komentarze są skrajnie różne. Jedni piszą: matura była bardzo prosta. Inni obawiają się, że nie uda im się zdać.

Zakończyła się matura z matematyki. Niebawem arkusze i rozwiązania

Publikujemy arkusze CKE i rozwiązania. Sprawdź harmonogram  

Najnowsze informacje dotyczące matury 2023 znajdziesz w naszym raporcie specjalnym kliknij!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: matura 2023

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy