Reklama

Reklama

Sondaż IBRiS dla "Wydarzeń" Polsatu. Zjednoczona Prawica wygrywa wybory. Hołownia przed Platformą Obywatelską

Jak ogłoszenie Polskiego Ładu wpłynęło na nastroje wyborcze Polaków? Z sondażu IBRiS dla "Wydarzeń" Polsatu wynika, że Zjednoczona Prawica utrzymuje pozycję lidera. Polska 2050 Szymona Hołowni plasuje się na drugim miejscu, wyprzedzając Platformę Obywatelską. W Sejmie znaleźliby się jeszcze przedstawiciele trzech innych ugrupowań.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, Zjednoczona Prawica uzyskałaby 34,4 proc. głosów. To o dwa punkty procentowe więcej niż w badaniu IBRiS przeprowadzonym przed miesiącem. 

W sondażu dla "Wydarzeń" najwięcej zyskała Polska 2050 Szymona Hołowni. Poparcie dla tego ugrupowania deklaruje 20,4 proc. badanych, czyli o 4,7 pkt. proc. więcej niż w poprzednim badaniu. 

Na trzecim miejscu plasuje się Koalicja Obywatelska. Swój głos na ugrupowanie Borysa Budki zdecydowałoby się oddać 14,2 proc wyborców. To o 2 punkty procentowe mniej niż miesiąc temu.

Reklama

Lewica osiągnęłaby poparcie na poziomie 9,5 proc. Powyżej progu wyborczego znalazłaby się również Konfederacja, z wynikiem 6,9 proc.

Swój wynik, względem poprzedniego badania, poprawiła Koalicja Polska-PSL. Gdyby Polacy głosowali w ten weekend, to ludowcy mogliby liczyć na poparcie na poziomie 5,2 proc. 

PiS wygrywa bez koalicji

Gdyby Solidarna Polska i Porozumienie zdecydowały się na start poza koalicją, to PiS nadal wygrałoby wybory. Poparcie wyniosłoby 29,6 proc. Jednak zarówno Porozumienie (2,6 proc.), jak i Solidarna Polska (1,7 proc.) znalazłyby się poniżej progu wyborczego.

52 proc. badanych zadeklarowało, że weźmie udział w wyborach. 

Więcej na temat sondażu znajdziesz na stronie polsatnews.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne