Reklama

Reklama

Przewodniczący episkopatu reaguje na decyzję TK w sprawie aborcji

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski skomentował wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. - Z wielkim uznaniem przyjąłem dzisiejszą decyzję - napisał metropolita. Podkreślił, że życie każdego człowieka przedstawia przed Bogiem taką samą wartość i powinno być chronione przez państwo.

W związku z czwartkowym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją abp Gądecki wydał oświadczenie.

Więcej o sprawie piszemy TUTAJ.

"Tą decyzją stwierdzono, że koncepcja 'życia niewartego życia' stoi w jaskrawej sprzeczności z zasadą demokratycznego państwa prawnego" - zwrócił uwagę przewodniczący KEP.

Reklama

Podkreślił, że "życie każdego człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci przedstawia przed Bogiem taką samą wartość i powinno być w takim samym stopniu chronione przez państwo".

Nawiązując do słów Jana Pawła II, który nauczał, że "stosunek do najsłabszych jest miarą demokracji i dobroci społeczeństwa", podkreślił, że "każdy człowiek prawego sumienia nie może odmawiać prawa do życia komukolwiek, zwłaszcza z powodu jego choroby".

Abp Gądecki zaapelował, aby otoczyć szczególną życzliwością i rzeczywistą troską ze strony państwa, społeczeństwa i Kościoła dzieci, do których bezpośrednio odnosi się decyzja Trybunału, i ich rodziny.

Zobacz też: Skrajne komentarze po decyzji trybunału w sprawie aborcji


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy