Reklama

Reklama

Suwałki: Radni zdecydowali o nocnej prohibicji w mieście

Radni Suwałk (Podlaskie) podjęli w środę uchwałę o zakazie sprzedaży alkoholu w mieście od godz. 23 do 6. Zakaz ma się przyczynić do podwyższenia bezpieczeństwa w mieście.

Przyjęcie uchwały umożliwia nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Nowela zaczęła obowiązywać w marcu.

Radny Andrzej Turowski, który był wnioskodawcą uchwały, argumentował, że wprowadzenie zakazu przyczyni się do zapewnienia spokoju, ładu i porządku w mieście w godzinach nocnych.

W Suwałkach jest 485 punktów sprzedaży alkoholu, w tym 340 sklepów i 145 barów i restauracji. Radny Turowski tłumaczył, że w uchwale chodzi o ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Zakaz nie dotyczy barów i restauracji, gdzie alkohol pije się na miejscu.

Reklama

W związku z nowym prawem w 70-tysięcznych Suwałkach alkoholu nie będzie można kupić w 11 stacjach benzynowych i w siedmiu sklepach nocnych. W mieście jest jeszcze kilka sklepów czynnych do północy, więc będą musiały skrócić pracę o godzinę.

Za ograniczeniem sprzedaży alkoholu w nocy głosowało 18 radnych, a jeden był przeciw. Uchwała wejdzie w życie po 14 dniach od jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy