Reklama

Anonymous zhakowali Roskomnadzor. Przechwycono niemal 820 GB danych

Grupa hakerska Anonymous kontynuuje swoje działania wymierzone w Rosję. Tym razem hakerzy poinformowali o przejęciu 360 tys. plików pochodzących z Roskomnadzoru, czyli rosyjskiej Federalnej Służby Nadzoru Komunikacji, Informatyki i Mediów.

"Anonymous z powodzeniem włamali się i doprowadzili do wycieku danych z baz Roskomnadzoru, rosyjskiej agencji odpowiedzialnej za monitorowanie, kontrolowanie i cenzurowanie rosyjskich środków masowego przekazu" - poinformowali hakerzy w mediach społecznościowych. 

Ponad 340 tys. skradzionych plików pochodzi z Roskomnadzoru Baszkirii, jednej z największych republik Federacji Rosyjskiej. Jak informują hakerzy dane zostały przechwycone 5 marca. Wszystkie pliki zostały podzielone na dwa katalogi o łącznej wielkości niemal 820 GB. Jak informują hakerzy z grupy Anonymous wśród plików znalazły się bazy danych dotyczące procedur dla pracowników HR oraz badań związanych z prawem. 

Reklama

Dane uzyskane przez hakerów są możliwe do pobrania. Grupa ostrzega jednak, że część plików może zawierać złośliwe oprogramowanie.  

Wojna w Ukrainie. Hakerzy walczą z reżimem Putina

Hakerzy z grupy Anonymous włamali się w niedzielę do wszystkich rosyjskich państwowych kanałów telewizyjnych, w wyniku czego pojawiły się w nich filmy przedstawiające wojnę na Ukrainie i wzywające Rosjan do przeciwstawienia się rosyjskiemu ludobójstwu na Ukrainie - poinformowała agencja Ukrinform.

"Dzisiaj zespół hakerów Anonymous włamał się do rosyjskich serwisów streamingowych Wink i Ivi oraz kanałów telewizyjnych Rossija 24, Pierwyj Kanał i Moskwa 24, aby transmitować materiały wojenne z Ukrainy" - cytuje Ukrinform oświadczenie Anonymousa.

Anonimus poinformował również o zhakowaniu Russia Today we Francji, gdzie pojawiła się plansza z komunikatem: "Jesteśmy zwykłymi obywatelami Rosji. Sprzeciwiamy się wojnie na terytorium Ukrainy. Rosja i Rosjanie są przeciwko wojnie! Tę wojnę prowadzi zbrodniczy, autorytarny reżim Putina w imieniu zwykłych obywateli Rosji. Rosjanie, sprzeciwiajcie się ludobójstwu na Ukrainie".

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: haker | Wojna w Ukrainie 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy