Reklama

Reklama

Kraków: Burze śnieżne nad miastem. "Świata nie widać"

Zapowiadane na czwartek burze śnieżne przeszły w okolicach południa m.in. nad Krakowem. W sieci pojawiły się nagrania miasta spowitego śnieżną aurą.

Na nagraniach widać śnieżne zamiecie, które przetoczyły się nad miastem.

"Świata nie widać" - napisał jeden z internautów w opisie swojego nagrania.

W czwartek także m.in. Katowice zmagają się ze śniegiem i silnym wiatrem.

Zachmurzenie, burze śnieżne i silny wiatr nad Bałtykiem

W czwartek będzie pochmurnie z opadami śniegu - zapowiadała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska. Na wschodzie może spaść nawet do ośmiu centymetrów białego puchu. Prognozowane są także burze śnieżne. W nocy porywy wiatru na Bałtyku dochodziły do 101 km/h. Według prognoz w miarę upływu dnia w całym kraju zrobi się pochmurnie i zacznie sypać śnieg.

Reklama

- Pogoda będzie dynamiczna, szczególnie na obszarze Polski wschodniej może spaść sporo śniegu. Miejscami prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od pięciu do ośmiu centymetrów, w Tatrach około dziesięć centymetrów - powiedziała synoptyk.

Na wybrzeżu utrzyma się silniejszy zachodni wiatr, który w porywach osiągał będzie do 70 km/h, na pozostałym obszarze kraju do 60 km/h. - W związku z silnym wiatrem i opadami śniegu będą występować zawieje i zamiecie śnieżne. Na północy kraju mogą wystąpić burze śnieżne - dodała.

"Czwartek przyniesie ponowny wzrost prędkości wiatru na obszarze praktycznie całego kraju" - ostrzegali na Twitterze Polscy Łowcy Burz.

W środę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem, zawiejami i zamieciami śnieżnymi oraz ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia dla wybrzeża i morskich wód wewnętrznych RP.
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy