Reklama

Reklama

Zmarł Tadeusz Ross. Aktor, poseł i radny Warszawy

Nie żyje warszawski radny PO, aktor i satyryk Tadeusz Ross. Miał 83 lata. Informację potwierdziła rzeczniczka warszawskiego ratusza Monika Beuth-Lutyk w rozmowie z Interią.

"Zmarł Tadeusz Ross. Popularny i lubiany artysta, niezapomniany Zulu Gula, a przede wszystkim kolega z Rady Warszawy. Wielki smutek" - napisał wiceprzewodniczący Rady Warszawy Sławomir Potapowicz.

O śmierci artysty poinformował także lider Warszawskiego Forum Samorządowego Grzegorz Gruchalski. "Smutna informacja. Odszedł od nas Tadeusz Ross... Wspaniały aktor, poseł, radny Warszawy" - napisał.

Informację potwierdziła rzeczniczka warszawskiego ratusza Monika Beuth-Lutyk w rozmowie z Interią.

Biografia Tadeusza Rossa

Tadeusz Edward Ross urodził się 14 mrca 1938 roku w Warszawie. Był polskim aktorem, satyrykiem, piosenkarzem, autorem musicali, tekstów piosenek i wierszy dla dzieci, scenarzystą i politykiem. Ross był absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza (d. Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza) w Warszawie.

Znany był przede wszystkim jako twórca programów satyrycznych, m.in. "Zulu-Gula" oraz "Rossmówki", które współtworzył wraz z Piotrem Fronczewskim. Był ponadto autorem scenariuszy kilku odcinków serialu "Miodowe lata".

Reklama

W latach 2000. związał się z Platformą Obywatelską i zajął się polityką. W 2006 roku został radnym Warszawy, a rok później posłem PO. W 2009 roku bez powodzenia ubiegał się o mandat europosła. W Parlamencie Europejskim znalazł się jednak cztery lata później, zastępując Rafała Trzaskowskiego, który został ministrem administracji i cyfryzacji w rządzie Donalda Tuska.

Od 2018 roku znów zasiadał w Radzie Warszawy. 


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy