Reklama

Reklama

Zmarł dr Krzysztof Reczek. Nekrolog ze skomplikowanym równaniem

9 stycznia zmarł dr Krzysztof Reczek, matematyk z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Bliscy powiadomili o jego śmierci w nietypowym nekrologu. Zawiera on równanie z dwiema niewiadomymi. Jego rozwiązaniem jest godzina pogrzebu naukowca.

"Oddany Żonie i matematyce, obie kochał, z obiema się liczył. Po mistrzowsku potrafił objaśniać świat swoim studentom, uczniom, dzieciom i wnukom. Pamiętający o innych, nigdy o sobie. (...) Piękny umysł" - tak Krzysztofa Reczka wspominają jego bliscy w nekrologu opublikowanym w jednej z gazet. 

Na końcu nekrologu zamieszczono skomplikowane równanie, którego rozwiązaniem jest godzina pogrzebu matematyka z AGH. To 13.40.  

"Ten nekrolog jest smutny, ale jego forma jednak powoduje uśmiech" - ocenił Mikołaj Leszczuk, który pracował ze zmarłym na uczelni.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy