Reklama

Reklama

​Zmarł prof. Mirosław Handke. Były szef MEN odszedł w wieku 75 lat

Nie żyje prof. Mirosław Handke, były rektor Akademii Górniczo-Hutniczej. W rządzie Jerzego Buzka dzierżył tekę ministra edukacji. Informację potwierdziliśmy na AGH.

To prof. Handke był autorem reformy edukacji, która objęła między innymi wprowadzenie gimnazjów. To on stał za powstaniem systemu egzaminów zewnętrznych po szkole podstawowej i gimnazjum oraz za wprowadzeniem tak zwanej "nowej matury", która zastąpiła egzaminy na studia. 

W latach 1993-1998 dwukrotnie sprawował funkcję rektora krakowskiego AGH. Prof. Mirosław Handke był członkiem PAN i przewodniczącym Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Opublikował ponad 100 prac naukowych.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy