Reklama

Reklama

"Ty głuchy jesteś?". Minister pokazał zaświadczenie lekarskie

Po wypowiedzi małopolskiej kurator oświaty, która nazwała szczepionki "eksperymentem", jej dymisji domagała się m.in. europosłanka Beata Mazurek. Dopytując o to ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, zapytała, czy jest głuchy. W odpowiedzi polityk przedstawił zaświadczenie lekarskie z dzisiejszą datą.

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak nazwała w piątkowej rozmowie z Radiem Zet szczepienia przeciwko COVID-19 "eksperymentem" i opowiedziała się przeciwko wprowadzeniu takiego obowiązku dla nauczycieli. 

"Ty głuchy jesteś?

Dymisji małopolskiej kurator oświaty domagała się m.in.  była rzeczniczka PiS, obecnie europosłanka Beata Mazurek, która w tej sprawie zwróciła się w piątek do szefa MEiN. "Premier (Mateusz Morawiecki) podjął decyzję! Ambasador RP w Czechach zostanie odwołany bo: 'Nie ma zgody na skrajnie nieodpowiedzialne wypowiedzi'. Czy i jaka będzie decyzja wz. z tą wypowiedzą Panie (Przemysławie Czarnek)? A może są równi i równiejsi?" - napisała Mazurek na Twitterze.

Reklama

Wieczorem, gdy nie doczekała się odpowiedzi na swój apel, zwróciła się ponownie do ministra edukacji. "Hej (Przemysław Czarnek), Ty głuchy jesteś? Nie trzymaj nas w nieustannej niepewności tylko miej odwagę udzielić odpowiedzi?" - napisała.

Minister pokazał zaświadczenie od lekarza

W poniedziałek minister Czarnek odpowiedział europosłance na Twitterze. "A propos pytań Beaty Mazurek i wielu innych, pojawiających się od piątku - w załączeniu zaświadczenie" - napisał. Na zaświadczeniu lekarskim z datą 10 stycznia 22 roku widnieje napis: "Zdrowy - słuch prawidłowy". Zaświadcznie wystawił lek. Marek Posobkiewicz, były szef GIS.

Nie będzie dymisji małopolskiej kurator oświaty

- Nie będzie dymisji - oświadczył w poniedziałek na konferencji prasowej w Sejmie wiceszef klubu PiS Ryszard Terlecki. - Rzeczywiście, pani kurator niefortunnie się wypowiedziała, ale uważamy, że to nie jest powód do odwołania - dodał.

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska wskazała, że małopolska kurator oświaty wycofała się ze swoich słów. - Zostało to też ocenione przez pana ministra i sprawa jest zamknięta - dodała.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje