Reklama

TVP Info wykorzystała wypowiedź Tuska. PO składa skargę

Cezary Tomczyk poinformował o złożeniu skargi do KRRiT w związku z materiałem, który pokazała TVP Info. W nagraniu wypowiedź przedstawiono w taki sposób, że szef PO zdaje się chwalić publicznego nadawcę. Na zapowiedź posła Tomczyka zareagował Samuel Pereira.

Politycy Platformy Obywatelskiej są oburzeni spotem autopromocyjnym TVP Info z wypowiedzią Donalda Tuska. Szef PO mówi w nim: "nigdy telewizja publiczna nie była tak profesjonalna jak jest dzisiaj". Następnie pojawia się plansza z logo stacji i hasło promocyjne.

- Tutaj mamy do czynienia ze skrajnym przejawem manipulacji, czyli z przycięciem wypowiedzi w taki sposób, żeby była zupełnie inna, niż ta właściwa - mówi Cezary Tomczyk w opublikowanym na Twitterze nagraniu, w którym opublikował dłuższy fragment wystąpienia byłego premiera.

Reklama

"Nigdy telewizja publiczna nie była tak profesjonalna jak jest dzisiaj. Tylko profesja jaką się zajmuje, jest niszczeniem na zlecenie władzy przeciwników politycznych tej władzy i robią to perfekcyjnie. Są tak profesjonalni, że tylko pozadrościć" - mówił Tusk podczas spotkania z wyborcami.

Skarga do KRRiT

- W tym jednym przypadku manipulacja dokonana na przewodniczącym Tusku jest też przejawem skrajnej głupoty, bo akurat w tym przypadku, każdy, w prosty sposób może zweryfikować jak kłamała Telewizja Polska - komentuje Tomczyk. W swoim wpisie polityk poinformował, że w związku ze spotem złoży skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. "Dziś Goebbels biłby im brawo" - dodał poseł.

Na wypowiedź Cezarego Tomczyka zareagował szef portalu internetowego TVP Info Samuel Pereira. "Sarkazm jest dla ludzi inteligentnych, więc miał pan prawo nie ogarnąć, ale proszę powiedzieć: poniższe nagranie też jest wyjęte z kontekstu, czy po prostu wasz przewodniczący to cynik i hipokryta, który liczy na amnezję wyborców?" - napisał i opublikował swoje nagranie. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy