Reklama

Sondaż: Wzrost poparcia dla PiS i KO. Polska 2050 z dużym spadkiem

Zmniejsza się różnica poparcia między PiS a KO - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Radia ZET. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, partia Kaczyńskiego uzyskałaby 33,9 proc. poparcia. Na drugim miejscu znalazłaby się Koalicja Obywatelska z wynikiem 29,1 proc. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą zagłosowałoby 10,7 proc. wyborców.

W sondażu podkreślono, że poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości w stosunku do początku września nieznacznie się zmieniło. Obecnie na partię rządzącą chce oddać głos 33,9 proc. ankietowanych (miesiąc temu 33,2 proc.).

W porównaniu z wrześniem wynik poprawiła Koalicja Obywatelska, na którą głos oddać chce 29,1 proc. wyborców (przed miesiącem poparcie KO wynosiło 26,9 proc.).

Sondaż. Wzrost poparcia dla wszystkich partii, z wyjątkiem ruchu Szymona Hołowni

Spadek poparcia zalicza natomiast Polska 2050 Szymona Hołowni. Chęć oddania głosu na tę formację deklaruje 10,7 proc. ankietowanych (na początku września było 14,5 proc. poparcia).

Reklama

W sondażu zwrócono uwagę, że zmieniło się też poparcie dla Lewicy. W najnowszym badania uzyskała ona 8,7 proc. poparcia (miesiąc temu 7,3 proc.). PSL-Koalicja Polska cieszy się poparciem 5,9 proc. respondentów (na początku września 5,4 proc.). Wynik Konfederacji to 5,2 proc. (przed miesiącem 4,2 proc.). Wyborców, którzy nie zdecydowali, na kogo oddać głos, jest 6,5 proc. (na początku września 8,5 proc.).

Do wyborów poszłaby połowa Polaków

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, to wzięłoby w nich udział 50,1 proc. Polaków, uprawnionych do głosowania (wzrost o 0,5 pp.). Głosu nie oddałoby 40,6 proc. ankietowanych (spadek o 6,4 pp.). Niezdecydowanych jest 9,3 proc. wyborców (wzrost o 5,9 pp.).

Sondaż IBRiS na zlecenie Radia ZET przeprowadzono w dniach 4-5 października metodą CATI na ogólnopolskiej próbie 1100 osób. Wyniki porównano z badaniem z 3 września.

Czytaj też: Złożyli wniosek, pieniędzy nie zobaczą. Dodatek węglowy i elektryczny nie dla wszystkich

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy