Reklama

Reklama

Sondaż wyborczy. Spadło poparcie dla Zjednoczonej Prawicy

Zjednoczona Prawica może liczyć na poparcie 33,8 proc. Polaków - wynika z badania firmy Research Partner. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 23,8 proc. badanych, a podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni - 10,8 proc. poparcia. Oprócz trzech wspomnianych partii w Sejmie znalazłaby się jeszcze Konfederacja i Lewica.

Gdyby wybory miały odbyć się 14 listopada, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 33,8 proc. ankietowanych. Oznacza spadek w stosunku do badania przeprowadzonego dwa tygodnie wcześniej (-1,2 pkt proc.). 

Koalicja Obywatelska mogłaby liczyć na poparcie 23,8 proc. badanych (+0,5 pkt proc.). 

Polskę 2050 Szymona Hołowni wybrałoby 10,8 proc. Polaków (-0,5 pkt proc.). 

Czwarte miejsce w badaniu zajęła Konfederacja, na którą zagłosowałoby dziś 9,4 proc. badanych (wzrost o 1,7 pkt proc.). 

Ostatnim ugrupowaniem, które znalazłoby się w parlamencie byłaby Lewica, którą wskazało 7,6 proc. respondentów (+0,6 pkt proc.). 

Reklama

Pozostałe partie nie mogłyby liczyć na wprowadzenie posłów do parlamentu. 10,1 proc. badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos.

Szacowana frekwencja wyborcza wynosi 61 proc.


Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 5-9.11.2021, na ogólnopolskiej próbie 1038 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje