Reklama

Sondaż: Samorządowcy z trzecim miejsce w Sejmie

Rafał Trzaskowski ma szanse na Sejm i to bez Platformy Obywatelskiej. Według najnowszego sondażu ruch samorządowy, którego założycielem jest prezydent Warszawy, może liczyć na dwucyfrowy wynik w wyborach.

"Rzeczpospolita" opublikowała sondaż przygotowany przez SW Research, który daje samorządowcom szanse na wejście do Sejmu. Mało tego, mogliby oni liczyć na dwucyfrowy wynik. Gdyby w wyborach wystartował ruch Rafała Trzaskowskiego Tak! dla Polski, były trzecią siłą w izbie niższej parlamentu.

W sondażu pierwsze miejsce zajmuje Prawo i Sprawiedliwość - 22 proc. Koalicja Obywatelska może liczyć na 17,4 proc. Tymczasem Tak! dla Polski zamyka podium z wynikiem 10,7 proc. Co istotne, ankietowanym w badaniu ruch samorządowym przedstawiono jako "Tak! dla Polski Rafała Trzaskowskiego".

Reklama

Startują samorządowcy, PSL nie przekracza progu

Kolejne miejsca zajęły: Polska 2050 (9,1 proc.), Konfederacja (9 proc.), Lewica (7 proc.). Progu wyborczego nie przekroczyłoby Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 2,6 proc.

Ruch Tak! dla Polski zrzesza samorządowców miast i gmin, w tym włodarzy Łodzi, Katowic, Rzeszowa, Wrocławia czy Gdańska. Powstał w 2021 roku z inicjatywy Rafała Trzaskowskiego.

Sondaż przeprowadzono między 24, a 26 stycznia metodą wywiadów online (CAWI), na reprezentatywnej próbie 1071 osób.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sondaże | Rafał Trzaskowski | Tak dla Polski | samorządowcy | wybory

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy