Reklama

Reklama

Sondaż: Maleje różnica między PiS a KO. Opozycja z wynikiem 57 proc.

Jak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster, różnica między Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską wynosi już niecałe 5 punktów procentowych. Co więcej, gdyby partie opozycyjne startowały ze wspólnej listy, to miałyby zdecydowaną przewagę. Jak zauważa Super Express, opozycja łącznie mogłaby liczyć na 57 proc. głosów.

Sondaż Instytutu Badań Pollster przeprowadzony został na zlecenie Super Expressu.

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, to Zjednoczona Prawica mogłaby uzyskać 35,56 proc. głosów, a Koalicja Obywatelska - 30,69 proc. Zatem różnica między rządzącą koalicja a największymi partiami opozycyjnymi wyniosłaby 4,87 punktów procentowych.

Na Polskę 2050 Szymona Hołowni głos oddałoby 13,30 proc. Polaków, na Lewicę - 9,01 proc., a na Konfederację - 5,95 proc. 

Poniżej progu wyborczego znalazłoby się PSL z wynikiem 3,26 proc. Do Sejmu nie dostałyby się także Kukiz'15 z poparciem 0,99 proc oraz Porozumienie Jarosława Gowina z wynikiem 0,74 proc.

Reklama

Opozycja ma w sumie 57 proc. głosów

Jak zatem wynika z sondażu, na KO, Polskę 2050, Lewicę, PSL i Porozumienie Gowina, czyli partie opozycyjne, o których mówi się, że mogłyby startować z jednej listy w wyborach do Sejmu - chce głosować równe 57 proc. Polaków.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 18 i 19 października na grupie 1068 dorosłych Polaków.

Reklama

Reklama

Reklama