Reklama

Reklama

Projektant mody z zespołem Downa w Pałacu Prezydenckim. Spotkał się z pierwszą damą

24-letni Szymon Łuszczki, projektant mody z zespołem Downa, spotkał się z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą w Pałacu Prezydenckim. Artysta zaprezentował swoje rysunki i przekazał suknię. Małżonka prezydenta rozmawiała z nim o potrzebach osób z niepełnosprawnościami i pomocy Ukrainie. Łuszczki został przyjęty w Pałacu na zaproszenie pierwszej damy.

W informacji udostępnionej przez Kancelarię Prezydenta wskazano, że to ogromna pasja, talent i szczęście do odnajdowania właściwych ludzi na swojej drodze zaprowadziły młodego mężczyznę do świata mody, o którym marzył od dziecka. Projektant ma już za sobą prezentację ubrań na wybiegu.

Pałac Prezydencki. Projektant przekazał suknie

Podczas spotkania z małżonką prezydenta projektant - jak relacjonuje kancelaria - opowiedział o swoich pierwszych krokach w świecie mody, inspiracjach i panujących trendach.

Na pamiątkę spotkania Łuszczki podarował prezydentowej suknię. Wcześniej przekazał strój na aukcję na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami z Ukrainy, a zwycięzca licytacji zaproponował, by suknię wręczyć Pierwszej Damie.

Reklama

W spotkaniu - jak przekazano - uczestniczyła także mama Szymona, Danuta Łuszczki, Gabriela Tomaka-Ząbek, projektantka mody, która pomogła zrealizować jego dotychczasowe projekty oraz związana ze środowiskiem osób niepełnosprawnych Bogusława Wybraniec.

Pierwsza dama: Ta droga jest ważna dla osób z niepełnosprawnościami

- Bardzo mi zależy na tym, by osoby z niepełnosprawnościami mogły rozwijać się i spełniać marzenia. Cieszę się, że odnalazłeś w sobie talent i siłę do dążenia do celu, a także, że spotkałeś na swojej drodze tak wielu cudownych ludzi, którzy bezinteresownie zechcieli wesprzeć te marzenia - powiedziała, zwracając się do gościa, pierwsza dama.

Podkreśliła też, że przykład Szymona Łuszczki może stać się wspaniałą inspiracją dla innych osób niepełnosprawnych. - Twoja droga jest ważna dla innych osób dotkniętych niepełnosprawnościami. Myślę, że gdy zobaczą one, że można, że się da, że są ludzie, którzy chcą pomóc, to zachęci je do realizacji własnych pasji i zainteresowań, a przede wszystkim do wyjścia z domu - stwierdziła Agata Kornhauser-Duda.

Wśród tematów rozmowy były m.in. potrzeby osób z niepełnosprawnościami i kwestia pomocy Ukrainie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy