Reklama

Prof. Paweł Śpiewak nie żyje. Są szczegóły w sprawie pogrzebu

Wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb socjologa prof. Pawła Śpiewaka. O szczegółach poinformował syn zmarłego - Jan Śpiewak. Jak przekazał, pogrzeb prof. Pawła Śpiewaka odbędzie się drugiego kwietnia w Warszawie.

Nie żyje prof. Paweł Śpiewak. Znany socjolog zmarł 30 marca.

Paweł Śpiewak nie żyje. Są szczegóły dotyczące pogrzebu

W sobotę Jan Śpiewak - syn zmarłego - poinformował w mediach społecznościowych o szczegółach dotyczących uroczystości pogrzebowych. 

Jak przekazał, pogrzeb prof. Pawła Śpiewaka odbędzie się w Warszawie w niedzielę drugiego kwietnia. Uroczystości zaplanowano na godzinę 13. 

"Pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Żydowskim przy ul. Okopowej" - napisał Jan Śpiewak na Twitterze. 

Reklama

Paweł Śpiewak nie żyje. Miał 71 lat

Paweł Śpiewak urodził się 17 kwietnia 1951 roku w Warszawie w polsko-żydowskiej rodzinie. Był synem pisarki i tłumaczki Anny Kamieńskiej oraz poety i tłumacza Jana Śpiewaka.

Był doktorem habilitowanym nauk humanistycznych, profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Warszawskiego, socjologiem, publicystą, posłem na Sejm V kadencji. W latach 2011-2020 pełnił funkcję dyrektora Żydowskiego Instytutu Historycznego. Był także w składzie Kolegium Społecznego w warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

Był autorem między innymi takich publikacji, jak: "W stronę wspólnego dobra", "Midrasze: księga nad księgami", "Pamięć po komunizmie", "Pięć ksiąg Tory. Komentarze" czy "Żydokomuna".

Prof. Paweł Śpiewak zmarł 30 marca w wieku 71 lat. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Paweł Śpiewak | Jan Śpiewak | Pogrzeb

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy