Reklama

Reklama

Powrót Waldemara Pawlaka. Mazowieckie PSL rekomendował innego kandydata

Waldemar Pawlak zapowiadał swój powrót do władz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Były wieloletni przewodniczący partii w najbliższy weekend wystartuje w wyborach na stanowisko szefa Rady Naczelnej stronnictwa. Jak dowiedziała się Interia, Zarząd Mazowieckiego PSL - najbardziej wpływowego regionu partii - rekomendował jednak innego kandydata: wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego, którego podczas głosowania poparło najwięcej osób.

W najbliższy weekend podczas kongresu Polskiego Stronnictwa Ludowego odbędą się wybory najwyższych władz. Przewodniczącym najprawdopodobniej pozostanie Władysław Kosiniak-Kamysz. Zacięta walka toczyć się będzie jednak o stanowisko szefa Rady Naczelnej, de facto drugiej osoby w partii.

Rada Naczelna to rodzaj rady nadzorczej stronnictwa. Może on w każdej chwili odwołać prezesa.

Jarosław Kalinowski dotychczasowym prezesem

Jednym z kandydatów na szefa Rady Naczelnej będzie były premier Waldemar Pawlak. Walki o reelekcję nie wyklucza też jej obecny przewodniczący - europoseł Jarosław Kalinowski.

W środę Zarząd Mazowieckiego PSL wydał rekomendację ws. popieranego przez tę strukturę kandydata. Mazowieccy ludowcy nie poparli jednak ani Waldemara Pawlaka, ani dotychczasowego przewodniczącego.

Reklama

Najwięcej głosów na Piotra Zgorzelskiego

Jak dowiedziała się Interia, pozytywną rekomendację uzyskał wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski, uważany w partii za zaufanego człowieka lidera Ludowców Władysława Kosiniaka-Kamysza. 

W głosowaniu Zgorzelski otrzymał najwięcej głosów, bo 54. Na drugim miejscu znalazł się Waldemar Pawlak z 17 głosami, a ostatnią pozycję zajął Jarosław Kalinowski z poparciem ośmiu osób.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne