Reklama

Pogoda na weekend i Wszystkich Świętych. Po 1 listopada duża zmiana

Na ostatni weekend października zapowiadana jest wyjątkowo ładna pogoda, która utrzyma się również na początku listopada. Niestety już w połowie tygodnia pożegnamy złotą, polską jesień. Pojawi się spore ochłodzenie oraz lokalne opady deszczu. Jaka będzie pogoda na Wszystkich Świętych?

Ostatnie dni października zapowiadają się bardzo atrakcyjnie - synoptycy przewidują, że termometry niemal w całej Polsce pokażą ok. 20 stopni Celsjusza. Będzie słonecznie i bezwietrznie. Jak długo utrzyma się taka aura? Jaka będzie pogoda na Wszystkich Świętych?

Pogoda na weekend - wysokie temperatury i brak opadów

Najbliższe dni przyniosą ze sobą wysoką jak na koniec października temperaturę. Najcieplej będzie na zachodzie i południu kraju. We Wrocławiu w dniach 28-31 października termometry pokażą nawet 22 stopnie Celsjusza w ciągu dnia, w Krakowie niewiele mniej, bo ok. 20 stopni.

W centralnej i północnej Polsce będzie nieco chłodniej, jednak również tam można się spodziewać ok. 18 stopni Celsjusza. 

Reklama

Będzie słonecznie i bezwietrznie. To idealna pogoda na jesienny wypoczynek za miastem, szczególnie że wiele osób zaplanowało sobie dłuższy weekend.

Prognoza na początek listopada - jaka będzie pogoda na Wszystkich Świętych?

Prognoza pogody na 1 listopada również jest bardzo optymistyczna. W większości kraju będzie słonecznie lub pojawi się niewielkie zachmurzenie, termometry pokażą od 16 stopni nad morzem do 21 na południu i zachodzie. Synoptycy nie przewidują na ten dzień opadów deszczu.

Sprawdź pogodę na Wszystkich Świętych

Duża zmiana pogody od 3 listopada

Niestety, tuż po Wszystkich Świętych i Zaduszkach musimy się liczyć ze znacznym pogorszeniem aury. Już 3 listopada niemal w całej Polsce pojawią się przelotne opady deszczu, a słupki rtęci pokażą maksymalnie 13 stopni w najcieplejszym momencie dnia.

Najzimniej będzie na wschodzie i na północy - w Białymstoku w drugiej połowie przyszłego tygodnia temperatura może spaść poniżej 10 stopni Celsjusza. W całym kraju wystąpi również spore zachmurzenie.

Obserwując prognozę pogody warto aktywnie wykorzystać ostatnie dni października oraz początek listopada, ponieważ prawdopodobnie będzie to koniec złotej, polskiej jesieni.

Czytaj również:

Drogie Wszystkich Świętych. Ceny galopują

Jak dojechać na cmentarze we Wszystkich Świętych? Łatwiej komunikacją miejską niż samochodem

Wszystkich Świętych 2022. Jak się ubrać na cmentarz?

Zobacz także:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy