Reklama

Pogoda długoterminowa na Wielkanoc 2023. Nie mamy dobrych wieści

Pogoda na Święta Wielkanocne lubi zaskakiwać. Każdy z nas preferuje wiosenną aurę i dużo słońca w tym świątecznym czasie. Niestety ostatnio coraz częściej występują niskie temperatury i opady deszczu, a nawet śniegu. I tym razem nie mamy dobrych wieści. Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc.

Jaka będzie pogoda w kwietniu?

Kwiecień przywita nas dość chłodno. Pierwsze dni miesiąca to temperatura w okolicach 10 stopni Celsjusza z możliwymi opadami deszczu

Pozostałe dni kwietnia, jak na ten miesiąc przystało, będą bardzo zróżnicowane. W nocy temperatury mogą spadać nawet poniżej zera, jednak doczekamy się także upragnionych, wiosennych dni.

W tym roku Święta Wielkanocne wypadają 9 kwietnia. Według prognoz pogody Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW anomalie średniej temperatury mają kształtować się w wartościach ujemnych, natomiast opady w kwietniu przekroczą średnią. Co to oznacza?

Reklama

Wielkanoc: Prognoza pogody na Wielką Sobotę

Wielka Sobota nie zaskoczy nas przyjemną pogodą. Idąc do kościoła z koszyczkiem, radzimy ubrać się ciepło i koniecznie zabrać ze sobą parasol.

W Wielką Sobotę możemy spodziewać się jedynie 7 stopni Celsjusza z możliwymi opadami deszczu. W nocy będzie chłodno, tylko 1 stopień Celsjusza na plusie.

Nie liczmy również na pojawienie się słońca. Zachmurzenie wyniesie aż 100 proc., a wiatr zawieje z siłą 13 km/h.

Święta Wielkanocne: Prognoza pogody na Niedzielę Wielkanocną

Wielkanoc zapowiada się z niewiele lepszą prognozą pogody niż Wielka Sobota. Obędzie się bez obfitych opadów deszczu, jednak w niektórych miejscach może pokropić. 

Termometry wskażą 9 stopni Celsjusza w dzień i 7 stopni Celsjusza w nocy. Wiatr będzie wiał z siłą analogiczną do tej z Wielkiej Soboty, czyli 13 km/h.

Słońca w tym dniu raczej nie ujrzymy, jednak najważniejszą informacją jest brak intensywnych opadów deszczu czy śniegu, który potrafił zaskakiwać w Święta Wielkanocne w poprzednich latach. 

Wielkanoc: Prognoza pogody na Lany Poniedziałek

Drugi dzień Świąt Wielkanocnych nie zaskoczy ani większymi temperaturami, ani opadami. Odradzamy świętowanie śmigusa - dyngusa na zewnątrz - temperatura wynosząca 8 stopni Celsjusza nie sprzyja zabawom z wodą. W nocy możemy spodziewać się 0 stopni Celsjusza. 

prognozie pogody długoterminowej możemy zauważyć, że podmuchy wiatru nadal pozostaną przy 13 km/h. Pocieszającym faktem jest mniejsze zachmurzenie. Istnieje duża szansa na pojawienie się słońca w drugim dniu Świąt Wielkanocnych

W kolejnych dniach kwietnia prognoza pogody będzie bardziej optymistyczna. Niestety Wielkanoc w tym roku wypada dość wcześnie i dlatego nie możemy liczyć na wiosenną aurę

CZYTAJ TAKŻE:

Pogoda. Mróz zmieni się w upał. Najnowsza prognoza pogody

Sałatka wielkanocna Ewy Wachowicz. Obłędnie pyszna!

Co podać na wielkanocny stół by zaskoczyć gości? Jeden sekret profesjonalistów

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy