Reklama

Gwałtowne zmiany w pogodzie. Dwucyfrowy mróz zastąpi powiew wiosny

Pogoda najprawdopodobniej znów spłata nam figla i to w najbliższych kilku dniach. Chodzi zwłaszcza o temperatury. Według najnowszej prognozy pogody mamy aktualnie do czynienia z ochłodzeniem. To jednak może szybko przemienić się w prawdziwy powiew wiosny. Termometry tylko w ciągu jednego dnia mogą wskazać wartości -15 st. C, by następnie przejść do 20 stopni na plusie.

Arktyczne powietrze wkroczyło do Polski, co widać w ciągu ostatnich dni. Dodatnie temperatury zastąpił mróz, który zostanie z nami najpewniej do środy. 

Pogoda. Gwałtowna zmiana temperatury

I tu właśnie pogoda znów nas zaskoczy. Najnowsza prognoza pogody mówi, że w nocy z wtorku na środę 29 marca będziemy mieli do czynienia z gwałtownym ociepleniem

Reklama

Jeszcze we wtorek w nocy termometry pokażą od -5 st. C do nawet -15 stopni w rejonach Tatr i Karpat. Później, jak informuje serwis fanipogody.pl, będziemy mieli do czynienia z "odbudową cyrkulacji strefowej atmosfery i adwekcją ciepła w ciepłym sektorze niżu". 

"30 marca 2023 r. wystąpi już temperatura powyżej normy wieloletniej. Wtedy to temperatura sięgnie nawet 12-18 st. C. Potem cieplejsze powietrze przesunie się do dzielnic centralnych i wschodnich, południowo wschodnich" - czytamy.

I tu, jak zaznacza serwis, ocieplenie się skończy. Z wysokimi, dodatnimi temperaturami będziemy mieli do czynienia do początku kwietnia. Później znów arktyczne powietrze wyprze ciepłe. Odczujemy to zwłaszcza 2 i 3 kwietnia. Możliwe są wtedy przymrozki, jednak w ciągu dnia temperatura powinna dochodzić do kilku kresek powyżej zera.

Pogoda w Polsce. Najnowsza prognoza na wtorek

Pogoda we wtorek będzie kapryśna. "Wystąpią przelotne opady śniegu o charakterze konwekcyjnym. Szczególnie na krańcach północno-zachodnich również deszczu ze śniegiem" - informuje serwis fanipogody.pl.

Niewykluczone są opady deszczu, deszczu ze śniegiem, może także spaść śnieg. Zwłaszcza w górach pokrywa śnieżna może przybrać o 5-10 centymetrów białego puchu. 

Według najnowszej prognozy pogody w najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci wskażą do maksymalnie 6 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie w górach, tam możliwy będzie mróz.

"Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h. Głównie nad morzem do 75 km/h, wysoko w Karpatach do 80 km/h, w Sudetach początkowo do 110 km/h" - czytamy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | ocieplenie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy