Reklama

Reklama

PiS przedstawi Polski Ład dla wsi. "Maksimum konkretnych rozwiązań"

- Praca na wsi musi się opłacać, a życie na wsi musi być na europejskim poziomie, dlatego już w tę sobotę będziemy mieli dla polskiej wsi naprawdę dobre wiadomości - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w sprawie zmian na polskiej wsi odbędzie się w sobotę, w południe. Oprócz premiera weźmie w niej udział prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz minister rolnictwa Grzegorz Puda.

O przedstawieniu nowego programu dla rolnictwa mówił w piątek premier Mateusz Morawiecki w swoim cotygodniowym podcaście.

Szef rządu ocenił, że jednym z wielu szkodliwych mitów III RP był podział na "rozwijające się miasto i zwijającą się wieś". Podkreślał, że mieszkańcy wsi powinni mieć tak samo jak w miastach dostęp do rozwiniętych usług publicznych, dobrych dróg, edukacji, nowoczesnego szpitala.

- Praca na wsi musi się opłacać, a życie na wsi musi być na europejskim poziomie, dlatego już w tę sobotę będziemy mieli dla polskiej wsi naprawdę dobre wiadomości - powiedział szef rządu.

- Bazując na Polskim Ładzie przedstawimy kompleksowy program dla polskiej wsi i polskiego rolnictwa - zapowiedział.

ReklamaWśród tematów, które pojawią się podczas sobotniej prezentacji szef rządu wymienił m.in. kwestią dopłat dla rolników.

- Szanowni rolnicy - mamy dla was konkretną propozycję. Zero pięknych słów, a maksimum konkretnych rozwiązań. Oferta w moim poczuciu jest naprawdę ambitna. Nasz program gonienia standardów europejskich adresujemy do wszystkich grup, również do rolników i mieszkańców polskiej wsi - zapewnił Morawiecki. 

"Zupełnie zmieni się życie na polskiej prowincji"

Konwencja odbędzie się poza Warszawą, a jej rozpoczęcie planowane jest na godz. 12.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w połowie lipca podczas jednego ze spotkań w ramach objazdu po kraju. Zaznaczył, że będą to nowe propozycje, wykraczające poza te zawarte w Polskim Ładzie.

- Przez cały czas nad tym pracujemy, żeby wieś stała się inna, dużo lepsza niż dzisiaj, jeżeli chodzi o to jak tam się żyje - zapewnił w lipcu Kaczyński.

Przekonywał też, że dzięki nowemu programowi zwiększą się dochody na wsi i "luksus życia, możliwość korzystania z różnego rodzaju urządzeń, możliwość przenoszenia się z miejsca na miejsce - wszystko to będzie podniesione radykalnie". - Zupełnie zmieni się życie na polskiej prowincji, w małych miastach. Zupełnie zmieni się co za tym idzie życie w Polsce - mówił wówczas prezes PiS.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje