Reklama

Morawiecki pokazał nagranie. "Ludziom nie podoba się to, co mówi Tusk"

Premier Mateusz Morawiecki zamieścił w mediach społecznościowych nagranie, w którym prezydent Jaworzna krytycznie wypowiada się na temat Donald Tuska i jego działań z czasów rządów PO-PSL. "Bezpartyjny prezydent miasta doskonale 'wyjaśnił' pana Tuska" - napisał szef polskiego rządu. - Jak nie umie pomóc, niech się nie odzywa - mówi na nagraniu Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

"Objazd lidera Platformy Obywatelskiej po kraju robi się dla niego i jego partii coraz bardziej problematyczny, bo w kolejnych miejscach ludziom, delikatnie rzecz ujmując, nie podoba się to, co mówi. Uważają, że jego wiarygodność jest zerowa" - napisał premier na Twitterze. 

Morawiecki dołączył do wpisu wideo z wypowiedzią prezydenta Jaworzna Paweł Silberta, który krytycznie wypowiadał się na temat byłego premiera. 

Prezydent Jaworzna o Tusku: Nie stworzył żadnych mechanizmów

- Pan Donald Tusk, żeby nie powiedzieć "Donek" lub jeszcze gorzej, pozwala sobie przyjechać do naszego miasta i krytykuje coś, na powstanie czego miał wpływ, tylko, że negatywny - mówi prezydent. 

Reklama

Następnie pokazana jest wypowiedź Donalda Tuska, który rozmawiał z mieszkańcami Jaworzna na temat podwyżek stawek za ciepło systemowe. 

Zdaniem prezydenta miasta były premier "nie stworzył żądnych mechanizmów, które wyznaczały przyszłe możliwości Jaworzna". - Zaryzykuję twierdzenie, że żadnemu miastu takich narzędzi nie zaproponował, a mógł - podkreślił. 

Paweł Silbert mówił, że lider PO "jak kuglarz pokaże program Platformy Obywatelskiej po wyborach". - Jak nie potrafi pomóc, to niech się nie odzywa - stwierdził. 

Prezydent Jaworzna w swojej wypowiedzi odniósł się również do kwestii zniknięcia pieniędzy z OFE oraz decyzji Tuska dotyczących unijnej energetycznej. 

Prezydent Jaworzna o Tusku: Zaburzył gospodarkę miasta i państwa

- W wysokich instytucjach zdecydowali o tym, że nam nie będzie wolno wydobywać węgla. Zaburzył gospodarkę naszego miasta i państwa. Co zaproponował w zamian? Nic - mówił. 

Stwierdził, że Tusk i "jego koledzy na poziomie Unii Europejskiej wymyślili, aby zastąpić węgiel gazem", a to "okazało się mrzonką".

- Bez tych pieniędzy, które dziś zapewnia energetyka i górnictwo, nie mamy szans na cokolwiek w naszym mieście - dodał. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Morawiecki | Donald Tusk | Jaworzno

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy