Reklama

Kiedy wypada Boże Ciało 2023? Sprawdź, kiedy wziąć urlop, by mieć długi weekend

Boże Ciało to nie tylko uroczyste święto w Kościele katolickim, ale także okazja na czerwcowy długi weekend. To dzień ustawowo wolny od pracy, który wypada już w czwartek 8 czerwca. Sprawdź, kiedy najlepiej jest wziąć urlop, aby najdłużej cieszyć się czasem wolnym w czerwcu.

Wystarczy poświęcić jeden dzień urlopu, aby przedłużyć swój czerwcowy weekend do czterech dni. Zobacz, kiedy najlepiej zrobić sobie wolne.

Kiedy wypada Boże Ciało?

Boże Ciało jest świętem ruchomym, co oznacza, że w każdym roku wypada w nieco innym terminie. Obchodzimy je 60 dni po Wielkanocy, a jednocześnie 10 dni po święta Zesłaniu Ducha Świętego. Zwykle obchodzone jest w czwartek po święcie Trójcy Świętej.

Zobacz więcej: Wczasy pod gruszą. Dla kogo świadczenie urlopowe? Sprawdź przed wakacjami

Reklama

W tym roku Boże Ciało wypada w czwartek 8 czerwca. To dzień ustawowo wolny od pracy i od szkoły. Niestety piątek po Bożym Ciele nie jest dniem wolnym. Aby przedłużyć swój czerwcowy długi weekend, warto wziąć tego dnia urlop.

Kiedy najlepiej jest wziąć urlop?

Aby zapewnić sobie czerwcowy długi weekend, warto wziąć urlop. Krótszy wariant długiego weekendu zakłada wykorzystanie tylko jednego dnia urlopu. Przez zapewnienie sobie wolnego piątku 9 czerwca nie będziemy musieli wracać myślami do pracy na ten jeden dzień. Nasz weekend potrwa cztery dni - od czwartku do niedzieli. To odpowiednio dużo czasu na szybki city break lub zwykły odpoczynek na działce.

Zobacz więcej: Tanie loty do Włoch kuszą Polaków. Na miejscu niemiła niespodzianka

Dłuższy wariant odpoczynku zakłada wzięcie czterech dni urlopu. Dzięki nim będziemy mogli cieszyć się wolnym przez dziewięć dni. Wystarczy, że zgłosimy urlop od poniedziałku 5 czerwca do piątku 9 czerwca.

To pozwoli nam na długi odpoczynek, a jednocześnie uchroni od nadmiernego wykorzystania wolnych dni z puli urlopowej.

Okazja na długi weekend nie tylko w czerwcu

Niektórym jeden długi weekend w okresie letnim pozostawi niedosyt. Na szczęście już w sierpniu pojawi się kolejna okazja na dłuższy odpoczynek. 

Kiedy przypada kolejny długi weekend w 2023 roku?

Zobacz więcej: Ważne zmiany dla pracowników. Nowe przepisy wejdą w życie już 26 kwietnia

Następna okazja na dłuższe wolne to Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Święto Wojska Polskiego, która wypada we wtorek 15 sierpnia. To także dzień ustawowo wolny od pracy, który w krótszym wydaniu ponownie pozwoli na czterodniowy długi weekend kosztem tylko jednego dnia z puli urlopowej.

Zobacz także:

Boże Ciało 2023 – kiedy wypada święto? Czy piątek po Bożym Ciele jest wolny?

Dodatkowy urlop dla drugiego rodzica. Przez warunki rodziny mogą go nie chcieć

Pierwsze prognozy na czerwcowy długi weekend. Pogoda na Boże Ciało 2023

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Boże Ciało | długi weekend | długie weekendy 2023 | wolne | urlop | odpoczynek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy