Reklama

Kamil Durczok nie żyje. Dziennikarz zmarł w szpitalu, miał 53 lata

Kamil Durczok nie żyje. Dziennikarz był reanimowany w nocy z poniedziałku na wtorek, jego życia nie udało się uratować - przekazała Interii rodzina dziennikarza. Były dziennikarz Telewizji Polskiej, TVN i Polsat News miał 53 lata.

Jak dowiedziała się Interia Kamil Durczok zmarł w szpitalu w Katowicach we wtorek nad ranem. Dziennikarz miał krwotok.

Kamil Durczok nie żyje. Szpital podał przyczynę zgonu

Kamil Durczok. Dziennikarz związany z wieloma mediami

Kamil Durczok urodził się 6 marca 1968 r. w Katowicach. Ukończył studia z zakresu komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Karierę dziennikarza zaczynał w 1991 r. w Radiu Katowice.

W latach 1993-2006 Durczok był dziennikarzem Telewizji Polskiej, w latach 2006-2015 pracował w telewizji TVN - pełnił funkcję redaktora naczelnego i prowadzącego "Faktów". W latach 2016-2019 Kamil Durczok był wydawcą i redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl.

Czytaj też: Kamil Durczok nie żyje. Dziennikarz nie ukrywał swoich problemów ze zdrowiem

W ciągu kariery współpracował m.in. z Radiową Trójką, RMF FM, był też felietonistą tygodnika "Wprost". W latach 2016-2017 Kamil Durczok był gospodarzem programu "Brutalna prawda. Durczok ujawnia" (później pod nazwą "Durczokracja") w Polsat News.

Reklama

Kamil Durczok był laureatem wielu nagród branżowych

Laureat wielu nagród branżowych, m.in. nagrody Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złotej Telekamery w kategorii Informacje (2008) oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004).W 2003 r. Kamil Durczok przeszedł chorobę nowotworową.

Kamil Durczok - kontrowersje

Na karierze Kamila Durczoka cieniem położyły się m.in. oskarżenia o mobbing i molestowanie w czasie, gdy pracował w TVN. Dziennikarz zaprzeczał oskarżeniom dotyczącym molestowania. TVN rozstał się z nim jednak za porozumieniem stron w marcu 2015 roku.

W 2019 roku Kamil Durczok, prowadząc pod wpływem alkoholu, spowodował kolizję na autostradzie. Sąd rejonowy skazał go za to na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i grzywnę, Durczok dostał też pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów. 

W Kamil Durczok 2020 przyznał, że cierpiał na chorobę alkoholową i depresję.

CZYTAJ TEŻ:

Kamil Durczok. Barwne życie dziennikarza

Ostatni wpis Kamila Durczoka w sieci

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kamil Durczok

Reklama

Reklama

Reklama