Reklama

Reklama

Kamil Durczok zmarł w szpitalu. Wspomnienia o dziennikarzu

Kamil Durczok nie żyje. Dziennikarz zmarł nad ranem w szpitalu w Katowicach z powodu krwotoku. Durczok był reanimowany. Zmarł w wieku 53 lat. Durczoka wspominają dziennikarze i politycy.

Jak dowiedziała się Interia Kamil Durczok zmarł w szpitalu w Katowicach we wtorek nad ranem. Dziennikarz miał krwotok.

Zobacz też: Kamil Durczok nie żyje. Przyczyna śmierci dziennikarza

Kamil Durczok nie żyje. Kondolencje i wspomnienia

"Zmarł Kamil Durczok, jeden z najlepszych polskich Dziennikarzy, osoba, która zawsze troszczyła się o nasze śląskie sprawy w Warszawie. Redaktorze - spoczywaj w pokoju! Rodzinie i Bliskim Zmarłego składam wyrazy głębokiego współczucia" - napisał na Twitterze prezydent Katowic Marcin Krupa.

Reklama

"Zmarł Kamil Durczok. Żegnaj Kolego! Będziemy się dalej sprzeczać o pryncypia, ale już po drugiej stronie" - napisał na Twitterze Michał Kobosko, wiceprezes stowarzyszenia Polska 2050 Szymona Hołowni.

"Kamil Durczok R.I.P. #Śląsk nigdy nie zapomni" - dodał Marcin Twaróg, wydawca serwisu dziennikzachodni.pl.

"Kamil Durczok. Swego czasu kawał dziennikarza. Pamiętam go jeszcze z TVP z programu 'Debata' w latach 2004-2006, kiedy Polska i dziennikarstwo było zupełnie inne. Niech spoczywa w pokoju" - wspomina Patryk Szczerba dziennikarz Trojmiasto.pl

"Spoczywaj w pokoju Kamilu. Wachuj nos tam na wiyrchu wszyskich, szykuj się, aż i my tam przyjdymy..." - napisał dziennikarz "Gazety Wyborczej" Bartosz T. Wieliński.

Czytaj też: Kamil Durczok nie żyje. Dziennikarz nie ukrywał swoich problemów ze zdrowiem

"Kamil Durczok nie żyje. Bardzo smutna wiadomość, aż trudno uwierzyć... Czas odpocząć" - napisała Żaneta Gotowalska, dziennikarka i wydawca serwisu natemat.pl.

Dziennikarza pożegnał też redaktor naczelny "Newsweek Polska" Tomasz Lis.

"Umarł Kamil Durczok. Dziwne uczucie. Smutek. W ostatnich miesiącach trochę gadaliśmy, trochę mnie wpuścił do swojego świata, za co jestem wdzięczny. Chcę też napisać, że Kamil, w miesiącach, kiedy było u mnie bardzo źle, był jedną z Osób, która mi pomogła. Kamil dziękuję!" - napisał jezuita o. Grzegorz Kramer, pisarz i członek Rady Programowej DEON.pl.

"Nie żyje mój przyjaciel Kamil. Nie mogę w to uwierzyć" - napisał na Facebooku Witold Pustułka, znany śląski dziennikarz.

"Smutna wiadomość o poranku. Spoczywaj w pokoju. Rodzinie i Bliskim wyrazy współczucia" - napisał poseł PO Borys Budka.

"Kamil Durczok RIP Niech spoczywa w spokoju, bo jego mu w życiu brakowało" - dodał dziennikarz Wiktor Świetlik.

"Czasem człowiek musi umrzeć, żeby się dowiedzieć, jak wielu miał przyjaciół, których brakowało w biedzie. Opluwaczy zaś nawet majestat śmierci nie uciszył. A ci, którzy myślą, że da się przez życie przejść suchą nogą, nadal nie nauczyli się miłosierdzia. Kamil Durczok R.I.P." - napisał publicysta Przemysław Szubartowicz.

"Za wczas rechtorze, za wczas. Tela jeszcze bylo przed Tobą. Pacz tam jako Kamilu" - napisała posłanka Koalicja Obywatelskiej Monika Rosa.

Kamil Durczok - sylwetka

Kamil Durczok urodził się 6 marca 1968 r. w Katowicach. Ukończył studia z zakresu komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Karierę dziennikarza zaczynał w 1991 r. w Radiu Katowice.

W latach 1993-2006 Durczok był dziennikarzem Telewizji Polskiej, w latach 2006-2015 pracował w telewizji TVN - pełnił funkcję redaktora naczelnego i prowadzącego "Faktów". W latach 2016-2019 wydawca i redaktor naczelny portalu Silesion.pl.

W ciągu kariery współpracował m.in. z Radiową Trójką, RMF FM, był też felietonistą tygodnika "Wprost".

W latach 2016-2017 gospodarz programu "Brutalna prawda. Durczok ujawnia" (później pod nazwą "Durczokracja") w Polsat News. Laureat wielu nagród branżowych, m.in. nagrody Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złotej Telekamery w kategorii Informacje (2008) oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004).

W 2003 r. przeszedł chorobę nowotworową.

CZYTAJ TEŻ:

Durczok nie żyje. Kamil uwielbiał samochody

Kamil Durczok. Barwne życie dziennikarza

Ostatni wpis Kamila Durczoka w sieci

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama