Reklama

Jerzy Stuhr stanie przed sądem. Podano termin rozprawy

Na 1 marca zaplanowano pierwszą rozprawę z udziałem Jerzego Stuhra, który w październiku nietrzeźwy prowadził samochód i potrącił motocyklistę - przekazał Sąd Okręgowy w Krakowie. Sprawa ma być prowadzona przez Sąd Rejonowy Kraków-Krowodrza - to tam prokuratura skierowała akt oskarżenia wraz z końcem grudnia.

Akt oskarżenia przeciwko Jerzemu Stuhrowi za prowadzenie w stanie nietrzeźwości wpłynął do Sądu Rejonowego dla Krakowa-Krowodrzy w ostatnich dniach grudnia. Z końcem listopada znany aktor usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. W Prokuraturze Rejonowej Kraków-Krowodrza Jerzy Stuhr został przesłuchany w charakterze podejrzanego i złożył wyjaśnienia.

Kraków: Jerzy Stuhr stanie przed sądem. Podano termin rozprawy

- Przede wszystkim przyznał się do tego, że prowadził pojazd, będąc pod wpływem alkoholu. Wynikało to z faktu, że był wcześniej umówiony z pewną osobą, która przypomniała mu o tym spotkaniu nagle, on zapomniał o tym spotkaniu. W związku z tym, czując się dobrze po kilku godzinach od spożycia alkoholu, wsiadł do samochodu i jechał na to spotkanie - przekazał wówczas podczas konferencji prasowej rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko.

Reklama

Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości Jerzemu Stuhrowi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

Jerzy Stuhr stracił prawo jazdy

Do zdarzenia doszło 17 października na al. Mickiewicza w Krakowie. Samochód, który prowadził 75-letni Jerzy Stuhr, zahaczył o 44-letniego motocyklistę, w wyniku czego mężczyzna stracił równowagę i się przewrócił. 

Stuhr został poddany badaniu alkomatem, które wykazało, że miał 0,7 promila alkoholu we krwi. Motocyklista doznał urazu ręki, a aktorowi zabrano prawo jazdy.  

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Stuhr | rozprawa | Kraków

Reklama

Reklama

Reklama