Reklama

Akt oskarżenia przeciwko Jerzemu Stuhrowi. Prokuratorzy skierowali wniosek

Do krakowskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko aktorowi Jerzemu Stuhrowi - wynika z ustaleń RMF FM. W listopadzie aktor usłyszał zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości. Do zdarzenia doszło w połowie października bieżącego roku.

Jak wynika z ustaleń dziennikarzy radia RMF FM, prokuratorzy skierowali akt oskarżenia przeciwko aktorowi Jerzemu Stuhrowi do krakowskiego sądu. 

W listopadzie mężczyzna stawił się w Prokuraturze Rejonowej Kraków-Krowodrza, gdzie usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Wówczas prokurator Janusz Hnatko powiedział dziennikarzom, że po przedstawieniu zarzutu aktor został przesłuchany w charakterze podejrzanego.

- Złożył obszerne wyjaśnienia. Przede wszystkim przyznał się do tego, że prowadził pojazd, będąc pod wpływem alkoholu - przekazał prokurator. 

Reklama

Jak dodał, z uwagi na fakt, że u motocyklisty nie stwierdzono obrażeń trwających powyżej siedmiu dni, "nie ma mowy o wypadku drogowym, nie ma mowy w związku z tym o ucieczce z miejsca wypadku drogowego". 

Kraków. Kolizja z udziałem aktora

Do zdarzenia doszło 17 października na al. Mickiewicza w Krakowie. Samochód, który prowadził 75-letni Jerzy Stuhr zahaczył o 44-letniego motocyklistę, w wyniku czego mężczyzna stracił równowagę i się przewrócił. 

Stuhr został poddany badaniu alkomatem, które wykazało, że miał 0,7 promila alkoholu we krwi. Motocyklista doznał urazu ręki, a aktorowi zabrano prawo jazdy.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Stuhr | akt oskarżenia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy