Reklama

Reklama

Janusz Kowalski odwołany ze stanowiska wiceministra

Polityk Solidarnej Polski Janusz Kowalski zdymisjonowany ze stanowiska wiceministra aktywów państwowych. Jak przekazał szef resortu Jacek Sasin, dokument podpisał już premier Mateusz Morawiecki i zostanie on w sobotę przekazany Kowalskiemu.

Decyzja o odwołaniu Janusza Kowalskiego z funkcji wiceszefa Ministerstwa Aktywów Państwowych miała zapaść na spotkaniu kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości.

- Martwi mnie, że na prawicy rozpoczynają się kłótnie i eksperymenty programowe. To może skończyć się katastrofą i tym, że w 2023 prawica przegra wybory - powiedział Janusz Kowalski w rozmowie z Piotrem Witwickim dla Tygodnika Interii. Przeczytaj całą rozmowę.

Reklama

Jacek Sasin: Sprawa przesądzona

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin był pytany w radiu RMF FM, czy wiceminister Kowalski może już żegnać z Ministerstwem Aktywów Państwowych.

- Na moim biurku leży w tej chwili już podpisana przez premiera Mateusza Morawieckiego dymisja ministra Kowalskiego, także jeszcze dzisiaj pan minister ją otrzyma. Misja ministra Kowalskiego w resorcie aktywów państwowych tym samym dobiega końca - poinformował Sasin.

Kim jest Janusz Kowalski?

Urodzony w 1978 roku Janusz Kowalski to były członek Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, Przymierza Prawicy czy Platformy Obywatelskiej. Była także prezesem stowarzyszenia "Stop korupcji", wiceprezydentem Opola, a w czasach rządów PiS członkiem zarządów PGNiG oraz PWPW. Do Sejmu dostał się w 2019 roku, startując z list PiS jako przedstawiciel Solidarnej Polski. W tym samym roku został wiceministrem aktywów państwowych i pełnomocnikiem rządu ds. reformy nadzoru właścicielskiego nad spółkami Skarbu Państwa.

- Efekty mojej pracy są widoczne. Zespół prawników, który zbudowałem, wywalczył dla Polski 6 miliardów złotych. Dziś jestem za dalszymi reformami - dlatego razem z ponad 60 ekspertami przygotowaliśmy największą od 20 lat reformę kodeksu spółek handlowych po to, by np. członkowie rad nadzorczych i zarządów mieli nowe obowiązki w zakresie nadzoru - opowiadał w rozmowie dla Tygodnika Interii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy