Reklama

Reklama

Dwie gry w podstawie programowej. Czarnek: Jeszcze w tym roku

Gry "This War of Mine" 11 Bit Studios i "Gra szyfrów" stworzona przez IPN jeszcze w tym roku zostaną wpisane do podstawy programowej jako treści rekomendowane – zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. W czwartek resort zainaugurował nowy projekt - "gry w edukacji".

- To kolejny etap unowocześniania polskiej szkoły. Ostatnie dwa, trzy lata to potężne inwestycje w informatyzację, w sprzęt komputerowy, przyłączenie wszystkich szkół bez wyjątku do szybkiego internetu, to Laboratoria Przyszłości za miliard złotych, to sprzęt komputerowy w okresie pandemii - mówił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na konferencji poświęconej nowemu projektowi.

Zobacz też: This War of Mine pierwszą grą wideo, która trafia do spisu lektur szkolnych

Reklama

- Polska szkoła pod tym względem jest już nowoczesna i unowocześnia się - dodał.

"This War of Mine" - skierowana dla pełnoletnich

Czarnek zapowiedział, że gra "This War of Mine" 11 Bit Studios, podobnie jak gra "Gra szyfrów" stworzona przez Instytut Pamięci Narodowej, "będzie częścią podstawy programowej".

- Ten proces się rozpoczął, jeszcze w tym roku będzie wpisana do podstawy programowej jako treści rekomendowane. W ten sposób stanie się częścią procesu nauczania w polskich szkołach - powiedział.

Wskazał, że gra "This War of Mine" jest grą dla osób pełnoletnich, stąd będzie częścią podstawy programowej w szkołach ponadpodstawowych, w ostatnich klasach. Zaznaczył, że "Gra szyfrów" będzie dostępna również dla młodszych uczniów.

Polscy uczniowie i nauczyciele mają już możliwość bezpłatnego pobrania "This War of Mine" z portalu "Gry w edukacji". Z kolei "Gra szyfrów" jest dostępna bezpłatnie na platformie Steam.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy