Reklama

Dariusz Stefaniuk polecał do pracy. Kontrola poselska po tekście Interii

Jako prezydent Białej Podlaskiej obecny poseł PiS Dariusz Stefaniuk miał polecać do pracy w jednostce Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego różne osoby. Zastępcą naczelnika urzędu została siostra posła - ustalił dziennikarz Interii Jakub Szczepański. Po naszej publikacji Lewica zapowiedziała interwencję poselską w tej sprawie.

Z informacji dziennikarza Interii Jakuba Szczepańskiego wynika, że Dariusz Stefaniuk, niegdyś prezydent Białej Podlaskiej, a dziś poseł PiS, polecał ludzi do pracy w bialskiej jednostce Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego (GITD). Tamtejsi urzędnicy są oburzeni i podkreślają, że właśnie w ten sposób stanowisko zastępcy naczelnika uzyskała siostra posła. 

Interia jest w posiadaniu materiałów, które wskazują, że podczas rozmów z urzędnikami w latach 2017-2018 Dariusz Stefaniuk polecał do pracy różne osoby.

Reklama

Sam Stefaniuk odpiera zarzuty. - Absolutnie nigdy nie ingerowałem, kto ma być zatrudniony. Czy taka, czy inna osoba przejdzie test, szkolenia. To nie ja - powiedział.

Będzie kontrola poselska

Po publikacji Interii Lewica zapowiedziała kontrolę poselską w wydziale zamiejscowym GITD w Białej Podlaskiej.

"Jak podaje portal Interia Wydarzenia, w Białej Podlaskiej poseł Dariusz Stefaniuk z PiS 'zabiegał' o pracę dla siostry w GITD. W poniedziałek kontrola poselska w wydziale zamiejscowym i konferencja w tej sprawie" - poinformowała na Twitterze posłanka Lewicy Monika Pawłowska.

Tutaj przeczytasz cały tekst dziennikarza Interii Jakuba Szczepańskiego.

Dariusz Stefaniuk pełnił urząd prezydenta Białej Podlaskiej w latach 2014-2018. W wyborach w 2019 roku uzyskał mandat posła, startując z listy PiS.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy