Reklama

Reklama

Beata Kempa ze łzami w oczach. "Radosław Sikorski byłby w stanie uderzyć kobietę"

"Walnij się w ten zatłuszczony łeb" - napisał na Twitterze europoseł Radosław Sikorski (KO) do Beaty Kempy (PiS). - Jeśli nie będą wyciągnięte konsekwencje i polityka w Polsce dalej będzie iść w tym kierunku, to rzut beretem, by bić kobiety. Jestem pewna, że (Radosław Sikorski - red.) byłby w stanie to zrobić. Jego wypowiedź dla Interii o tym świadczy - mówiła Polsat News Beata Kempa, odnosząc się do wymiany zdań z Radosławem Sikorskim. W trakcie rozmowy z Polsatem Beata Kempa była wyraźnie poruszona.

Beata Kempa zachwalała w swoim środowym wpisie na Twitterze pomysł powieszenia polskiej flagi na siedzibie Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. "Lasy zawsze wierne Polsce - szczególnie teraz, gdy nasz kraj jest tak brutalnie atakowany" - napisała europosłanka.

Radosław Sikorski kontra Beata Kempa

Odpisał jej europoseł Radosław Sikorski. "Flaga ma przykryć to, że gówniarze z Solidarnej Polski doją Lasy Państwowe tak, jak Fundusz Sprawiedliwości" - napisał polityk PO.

Kempa odpisała Sikorskiemu, zaczynając swój wpis od słów "Herr Lord". "Na szczęście jest to wciąż flaga Polski! Gdybyście dalej rządzili, nie byłoby jej na czym dzisiaj wieszać. Nienawiść do polskich symboli to ciężka choroba" - stwierdziła eurodeputowana Solidarnej Polski.

Reklama

Sikorski do Kempy: Walnij się w zatłuszczony łeb

"Walnij się w zatłuszczony łeb" - napisał Sikorski w kierunku Kempy. Ta odpisała: "Herr Lord, miałam jednak rację - toczy Cię nieuleczalna choroba. Są ludzie, którzy są wyhodowani, a nie wychowani. Wyśpij się i przemyśl na trzeźwo swoje agresywne zachowanie".

Wymiana zdań między europosłami szybko zwróciła uwagę opinii publicznej. Minister Sikorski odniósł się do środowej wymiany uszczypliwości w krótkiej rozmowie z Interią.

Radosław Sikorski: To była równie subtelna odpowiedź

- Pani minister Kempa zwróciła się do mnie per Herr, czyli chciała subtelnie zasugerować, że jestem Niemcem i zdrajcą. W takiej tonacji "fur Deutschland". Dostała więc równie subtelną odpowiedź - powiedział Sikorski. Dodał, że nie zamierza przepraszać.

Beata Kempa: Są granice pogrywania

O całą sytuację była pytana też Beata Kempa. Na antenie Polsat News mówiła: - Są granice pogrywania. One zostały bardzo mocno przekroczone. Jeśli nie będą wyciągnięte konsekwencje i polityka w Polsce dalej będzie iść w tym kierunku, to rzut beretem, by bić kobiety. Jestem pewna, że (Radosław Sikorski - red.) byłby w stanie to zrobić. Jego wypowiedź dla Interii o tym świadczy.

Nagranie z rozmowy z Beatą Kępą znajdziesz pod tym linkiem.


Reklama

Reklama

Reklama