Beata Kempa - wykształcenie
Beata Kempa jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyła także studia podyplomowe w zakresie pedagogiki prawa readaptacji, mediacji i negocjacji.
Beata Kempa - kariera polityczna
Beata Kempa pierwsze kroki polityczne stawiała na szczeblach lokalnych. W latach 1998–2005 była radną rady miasta i gminy Syców. Przez kilkanaście lat pracowała jako
kurator zawodowy dla dorosłych. W 2002 r. bezskutecznie ubiegała się o stanowisko burmistrza Sycowa, z kolei w 2004 r. nie dostała się
Parlamentu Europejskiego.
Beata Kempa w 2005 r. wstąpiła do Prawa i Sprawiedliwości i wystartowała z ramienia tej partii w wyborach parlamentarnych. Ten krok okazał się sukcesem, gdyż otrzymane poparcie pozwoliło jej
otrzymać mandat poselski. W latach 2006–2007
Beata Kempa sprawowała funkcję
sekretarza stanu w ministerstwie sprawiedliwości. W roku 2011 z powodzeniem ubiegała się o sejmową reelekcję.
W listopadzie 2011 r. została wykluczona z PiS. Objęła funkcję wiceprzewodniczącej klubu Solidarna Polska, a na kongresie założycielskim tej partii w marcu 2012 r. została jej wiceprezesem.
W wyborach w 2015 r. z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję z listy PiS. Tego samego roku powołana na
stanowisko ministra bez teki w rządzie Beaty Szydło. Objęła także funkcję
szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
W 2017 r. objęła stanowisko
ministra bez teki również w rządzie Mateusza Morawieckiego oraz ponownie szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, jednak w grudniu 2017 r. z tej drugiej funkcji została odwołana.
W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 r., kandydując z listy Prawa i Sprawiedliwości, Beata Kempa uzyskała mandat europosłanki IX kadencji. W związku z wyborem do PE zakończyła pełnienie funkcji ministra.
Beata Kempa - życie prywatne
Beata Kempa jest zamężna. Mężem polityk jest Waldemar Kempa, który prowadzi własną działalność gospodarczą i niechętnie występuje w mediach.Małżeństwo ma dwoje dzieci, syna Cezarego i córkę Ninę.