Reklama

Tłusty czwartek 2022. Kiedy wypada? I ile pączków zamierzacie zjeść?

Tłusty czwartek 2022 już za tydzień. Kiedy dokładnie wypada i jakie wiążą się z nim przysłowia? Poniżej odpowiadamy na najczęstsze pytania związane z tłustym czwartkiem oraz mamy jedno dla was: ile pączków zamierzacie zjeść w dniu, w którym ponoć nie liczą się kalorie?

Ponoć w tłusty czwartek można bezkarnie objadać się pączkami. Dlatego wiele osób czeka na niego z utęsknieniem i szuka w internecie informacji o tym, kiedy wypada to święto. Śpieszymy z odpowiedzią, bo - nie ukrywamy - i my z chęcią poświętujemy tłusty czwartek 2022.

Kiedy dokładnie wypada tłusty czwartek 2022?

Tłusty czwartek to jedno ze świąt związanych z Wielkanocą. Nie tylko jeśli chodzi o samą tradycję, ale także datę. Tłusty czwartek jest bowiem świętem ruchomym i wypada dokładnie 52 dni przed Wielką Niedzielą. W który dzień będzie to w 2022 roku?

Wiedząc, że Wielkanoc wypada w tym roku 17 kwietnia, łatwo policzyć, że tłusty czwartek będziemy świętować 24 lutego. Czyli już za tydzień. 

Reklama

Ile pączków można zjeść w tłusty czwartek?

Tyle, na ile ma się ochotę. Warto jedynie pamiętać, że każdy pączek zjedzony w tłusty czwartek to dodatkowe kalorie, które potem dobrze jest spalić.

Średnio pączek ma ok. 270-290 kalorii. Z czekoladą, budyniem albo lukrem - nieznacznie więcej, od 300 do 350 kcal. Dietetycy wskazują, że żeby spalić kalorie z jednego pączka potrzeba około 45 minut nieprzerwanej aktywności fizycznej. Radzą też, by pochłanianie pączków rozłożyć w czasie, aby zbytnio nie obciążać żołądka.

Jak zrobić najlepsze pączki na tłusty czwartek 2022?

W oczekiwaniu na tłusty czwartek 2022 dobrze sprawdzić przepisy na najlepsze pączki w naszym serwisie Smaker. Znajdziecie tam wiele przepisów na najróżniejsze typy pączków. Poniżej proponujemy zaledwie kilka z nich.

Pączki na dziewięć sposobów

Jak zrobić idealne pączki?

Co zrobić, żeby paczki nie chłonęły tłuszczu?

Nie tylko paczki. Co jeszcze można zjeść w Tłusty czwartek?

Sprawdzone przepisy na faworki

Tłusty czwartek w wersji last minute

Najlepsze wierszyki i powiedzenia na tłusty czwartek 2022

Tłusty czwartek doczekał się całego arsenału związanych z nim powiedzeń i wierszyków. Poniżej prezentujemy tylko niektóre z nich.

Kto w tłusty czwartek nie zje pączków kopy, temu myszy zniszczą pole i będzie miał pustki w stodole. 

**

Gdy w tłusty czwartek człek w jedzeniu pofolguje, łaskawy Pan Bóg grzech obżarstwa daruje.

**

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.

**

Każdy zjada, ile zdoła i o więcej ciągle woła
Ja kalorii dziś nie liczę
i smacznego wszystkim życzę.

**

Wszelkie diety dziś na boku,
Tłusty czwartek jest raz w roku!

 

Życzymy smacznego!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy