Reklama

Reklama

Kryzys na granicy. Interia: Premier Morawiecki spotka się z przewodniczącym Rady Europejskiej

W środę do Warszawy na spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim przyleci przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel - dowiedziała się Interia. Tematem spotkanie będzie sytuacja na polsko-białoruskiej granicy. To kolejny element konsultacji i współpracy rządu z międzynarodowymi partnerami.

- Spotkanie będzie częścią konsultacji prowadzonych przez Polskę z państwami członkowskimi i instytucjami UE w kontekście zagrożenia hybrydowego ze strony Białorusi - przekazał w rozmowie z Interią rzecznik rządu Piotr Müller. 

Premier rozmawiał z szefową KE

Szef Rady Europejskiej w poniedziałek wezwał władze Białorusi do przestrzegania prawa międzynarodowego, jak zaznaczył, Unia Europejska nie zaakceptuje prób instrumentalizacji migrantów. 

Również wczoraj odbyła się wideokonferencja premiera Morawieckiego z premierami Łotwy i Litwy, które również zmagają się z kryzysem migracyjnym. Także wczoraj szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wezwała państwa członkowskie UE do ostatecznego zatwierdzenia rozszerzonego systemu sankcji wobec władz białoruskich. 

Reklama

Kryzys na granicy

Przypomnijmy: W poniedziałek do granicy polsko-białoruskiej w okolicach Kuźnicy dotarło ok. 2-4 tysięcy migrantów. Część z nich próbowała sforsować polską granicę. Z nagrań publikowanych przez polskie służby i niezależne białoruskie media wynika, że migrantom pomagają białoruscy funkcjonariusze.

Więcej na temat sytuacji na granicy piszemy w tym miejscu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL