Reklama

Reklama

Strzelanina w Meksyku na komendzie policji. Jest nagranie z incydentu

W strzelaninie na komendzie policji w stanie Guanajuato w Meksyku zginęło kilku napastników - podały media. Kolejne kilka osób jest rannych. Stan ten ma najwyższą liczbę zabójstw w całym kraju. Trwa tam walka między kartelami narkotykowymi.

Strzelcy otworzyli ogień na posterunku policji w niedzielę popołudniu w północno-centralnym stanie Guanajuato w Meksyku. Funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem.

W wyniku strzelaniny kilku napastników zostało zabitych, nie podano jednak dokładnej liczby ofiar - podała AP, powołując się na informacje policji w mieście Celaya.

Stan Guanajuato ma najwyższą liczbę zabójstw w Meksyku

Filmy rozpowszechniane na portalach społecznościowych pokazywały padające strzały, a także białą furgonetkę, z której wyłonili się domniemani przestępcy.

"Policja odpiera atak na komendę w San Juan de la Vega de w Celaya i zabiła dwie osoby, trzy inne zostały ranne" - podały w opisie wideo na Twitterze lokalne media. Liczba ofiar nie została potwierdzona przez służby.

Reklama

Szef policji w Celaya Jesus Rivera powiedział, że trzech policjantów zostało rannych, ale ich obrażenia nie zagrażają życiu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Meksyk: Zasadzka na kartel narkotykowy. Zatrzymano ponad 150 uzbrojonych gangsterów

Guanajuato ma najwyższą liczbę zabójstw spośród wszystkich 32 stanów Meksyku. Stan jest miejscem wieloletniej walki między kartelami narkotykowymi.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy