Reklama

Reklama

Rosja: Fregata "Admirał Makarow" zastąpi krążownik "Moskwa"

"Fregata 'Admirał Makarow' zastąpi zniszczony krążownik 'Moskwa'" - napisał ukraiński dziennikarz Roman Cymbaluk na Facebooku. Według Cymbaluka decyzja została podjęta przez dowództwo Floty Czarnomorskiej. - Dowództwo jest przygotowane na to, że "Admirał Makarow" może powtórzyć los krążownika Moskwa - dodał.

"Dowództwo Floty Czarnomorskiej podjęło decyzję o wyznaczeniu nowego okrętu flagowego na miejsce zniszczonego 14 kwietnia krążownika rakietowego "Moskwa". Będzie nim fregata projektu 11356R Admirał Makarow" - napisał Roman Cymbaluk korespondent agencji UNIAN w Moskwie.

Obecnie grupa operacyjna Floty Czarnomorskiej działa w oparciu o ten okręt. 

"Dowództwo floty jest przygotowane na to, że Admirał Makarow może powtórzyć los krążownika Moskwa. W takim przypadku pałeczkę jako okręt flagowy przejmie fregata Admirał Essen" - dodał Cymbaluk.

Reklama

Przed kilkoma dniami pojawiły się niepotwierdzone informacje o pożarze na pokładzie Admirała Makarowa.

Fregata Admirał Makarow

Fregata rakietowa "Admirał Makarow" weszła do służby w armii rosyjskiej w 2017 roku. Należy do fregat projektu 11356R/M (Admirał Grigorowicz). Jej bliźniacze jednostki "Admirał Essen" i "Admirał Grigorowicz" brały udział w interwencji rosyjskiej w Syrii, prowadząc ostrzały z użyciem pocisków manewrujących Kalibr.

Krążownik Moskwa zatopiony

Flagowy okręt Floty Czarnomorskiej i jeden z najważniejszych rosyjskich okrętów wojennych krążnik "Moskwa" zatoną 14 kwietnia na skutek uderzenia ukraińskimi pociskami manewrującymi Neptun. Jak informowały ukraińskie media, krążownik Moskwa został zaatakowany w momencie, gdy zmierzał w stronę Odessy, gdzie miał brać udział w operacji desantowej. 

ZOBACZ: Media: Krążownik "Moskwa" miał wziąć udział w operacji desantu w Odessie

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy