Reklama

Reklama

Planował zamach na premiera Holandii. "Ktoś musi mu włożyć pistolet do ust"

Policja aresztowała 61-letniego mężczyznę, który miał zamiar zamordować premiera Marka Ruttego - poinformował w niedzielę niderlandzki dziennik "De Telegraaf". "Ktoś musi włożyć mu pistolet do ust, a potem strzelić" - miał twierdzić mieszkający w Amsterdamie Gerrit M.

Źródła holenderskiego dziennika w policji i prokuraturze potwierdziły, że podejrzany został zatrzymany w piątek i przebywa w areszcie.

"Na razie nie możemy podać żadnych szczegółów" - powiedziała rzeczniczka stołecznej policji w rozmowie z gazetą.

Holandia przyspiesza budowę elektrowni atomowych

"Detektywi namierzyli podejrzanego dzięki taśmie z nagraniem rozmowy niezidentyfikowanej osoby z Gerritem M., w której ten ostatni jednoznacznie stwierdza, jak i dlaczego chce zamordować Marka Ruttego" - czytamy w "De Telegraaf".

Reklama

Ktoś musi włożyć mu pistolet do ust, a potem strzelić

- Chcę zabić tego człowieka. Ktoś musi włożyć mu pistolet do ust, a potem strzelić. Muszą go zabić, musi odejść - miał mówić na nagraniu podejrzany.

Nie po raz pierwszy policja podjęła działania po groźbach wobec premiera. We wrześniu ubiegłego roku media informowały, że bezpieczeństwo szefa rządu zostało zaostrzone po informacjach, że był on obserwowany przez członków mafii narkotykowej.

Miasto w Holandii wprowadziło zakaz reklamy mięsa

Od tego czasu Mark Rutte, który słynął z tego, że jeździł do pracy rowerem, porusza się samochodem z ochroną policji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy