Reklama

Reklama

Orban z dużym wsparciem. Ważne słowa Trumpa

Były prezydent USA - Donald Trump - wystosował specjalne oświadczenie. Polityk poparł w nim Viktora Orbana. Wiosną na Węgrzech planowane są wybory parlamentarne.

Były prezydent USA Donald Trump wyraził w poniedziałek "całkowite poparcie" dla reelekcji węgierskiego premiera Viktora Orbana. Dodał, że Orban jest "silnym przywódcą, szanowanym przez wszystkich".

Trump poparł Orbana. Ważny komunikat

"Viktor Orban naprawdę kocha swój kraj i chce, by jego naród był bezpieczny. Wykonał potężną i wspaniałą pracę, chroniąc Węgry, zatrzymując nielegalną imigrację, tworząc miejsca pracy i handel i powinien nadal móc to robić po nadchodzących wyborach" - napisał Trump w wydanym oświadczeniu. 

"On jest silnym przywódcą i jest szanowany przez wszystkich. Ma moje całkowite wsparcie i poparcie dla jego reelekcji jako premiera" - dodał.

Reklama

Orban ze wsparciem Trumpa. Na Węgrzech wybory

Oświadczenie Donalda Trumpa ma związek z planowanymi na wiosnę wyborami parlamentarnymi na Węgrzech. Ich dokładna data nie została ustalona.

Węgierski premier - jedyny przywódca państwa UE nieobecny podczas grudniowego Szczytu dla Demokracji - cieszy się sympatią części konserwatywnych środowisk w USA. Latem ubiegłego roku z Budapesztu program prowadził najpopularniejszy prawicowy publicysta telewizji Fox News Tucker Carslon, przedstawiając Węgry Orbana jako wzór dla Ameryki. 

Wiosną tego roku w węgierskiej stolicy odbędzie się też konferencja Conservative Political Action Conference (CPAC), największa impreza skupiająca amerykańskich konserwatystów. Będzie to pierwszy raz, kiedy wydarzenie odbędzie się w Europie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy