Reklama

Reklama

Joe Biden wulgarnie o dziennikarzu Fox News. Myślał, że mikrofon nie działa

​Prezydent USA Joe Biden nazwał w poniedziałek dziennikarza telewizji Fox News "głupim sukinsynem". Stało się to po tym, jak usłyszał pytanie o inflację, która w Stanach Zjednoczonych jest najwyższa od 40 lat. Demokrata błędnie myślał, iż ma wyłączony mikrofon.

Do incydentu doszło w momencie, kiedy korpus prasowy był wyprowadzany z sali w Białym Domu. Rozpoczynało się w niej posiedzenie gabinetu Bidena na temat inflacji i wzmacniania konkurencji na rynku.

Wówczas korespondent Fox News Peter Doocy - krzycząc - zapytał prezydenta, czy uważa inflację za polityczne obciążenie. Biden odparł z sarkazmem, najwyraźniej myśląc, że ma wyłączony mikrofon: - Nie, to wielki atut. Większa inflacja. Co za głupi sukinsyn.

Większość Amerykanów obciąża prezydenta winą za wysoką inflację

Jest to drugi taki incydent w ostatnich dniach z udziałem Bidena i dziennikarzy ostro krytycznej wobec niego stacji TV. W ubiegłym tygodniu Biden stwierdził - znów przy włączonym mikrofonie i w podobnej sytuacji - że reporterka Jacqui Heinrich zadała "głupie pytanie", kiedy zapytała go, "dlaczego czeka na to, by Putin wykonał pierwszy ruch".

Reklama

Inflacja, która w grudniu w USA osiągnęła 7 proc. w skali roku, jest jednym z głównych problemów politycznych prezydenta. Jej poziom jest najwyższy od 40 lat. Sondaże wskazują, że większość wyborców obwinia za nią właśnie Joe Bidena.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy