Reklama

Indie: Katastrofa dwóch myśliwców. Wykonywały rutynową misję

W Indiach w sobotę doszło do katastrofy dwóch myśliwców Suchoj 30MKI i Mirage-2000 Indyjskich Sił Powietrznych - poinformował "The Indian Express". Samoloty rozbiły się podczas rutynowej misji szkoleniowej. Dwóm pilotom udało się bezpiecznie katapultować, ale trzeci odniósł śmiertelne obrażenia.

"W pobliżu Gwalijar doszło do wypadku dwóch samolotów myśliwskich Indyjskich Sił Powietrznych. Samoloty wykonywały rutynową, operacyjną misję szkoleniową. Jeden z trzech pilotów odniósł śmiertelne obrażenia. Zarządzono śledztwo, które ma ustalić przyczyny wypadku" - poinformowały Indyjskie Siły Powietrzne.

Gwalijar to miasto w środkowych Indiach, w stanie Madhya Pradesh. Nieopodal jest zlokalizowana baza lotnicza Tactics and Air Combat Development Establishment (TACDE).

Indie. Katastrofa wojskowych myśliwców w Indiach. Nie żyje pilot

Naoczni świadkowie katastrofy opowiadali, że słyszeli ogłuszający dźwięk i widzieli kule ognia opadające na ziemię, a następnie dwie osoby w mundurach opadające na spadochronach w pobliskie zarośla. 

Reklama

Ludzie, którzy zgromadzili się na miejscu, wyciągnęli dwóch pilotów z gęstwiny i położyli ich na ziemi, aż przybył śmigłowiec sił powietrznych i przetransportował ich do Gwalijar.

Jak wynika z doniesień mediów, odłamki z obu samolotów zostały rozrzucone na obszarze 500-800 metrów.

Ludzie w pobliżu próbowali ugasić płonące szczątki poprzez obrzucanie ich błotem - relacjonowali naoczni świadkowie, dodając, że obszar wkrótce zaroił się od ponad 1,5 tys. mieszkańców z 15 pobliskich wiosek.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Indie | katastrofa lotnicza

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy