Reklama

Reklama

Były szef NATO: Szanse na dyplomatyczne rozwiązanie kryzysu są bardzo małe

Były minister spraw zagranicznych oraz sekretarz generalny NATO Jaap de Hoop Scheffer przyznał w programie telewizyjnym Buitenhof, że znając Władimira Putina, szanse na dyplomatyczne rozwiązanie konfliktu między Rosją a Ukrainą są bardzo małe. Dodał, ze Holandia powinna być przygotowana na ewakuację swojej ambasady w Kijowie.

- Holandia powinna też przygotować ewakuację ambasady z Kijowa, aby uniknąć chaosu, jaki miał miejsce latem w Kabulu - podkreślił w czasie rozmowy holenderski polityk, przypominając, że USA i Niemcy już rozpoczęły przygotowania do szybkiej ewakuacji swoich placówek w bezpieczne miejsce.

- Trzeba mieć wszystko przygotowane logistycznie, pamiętając o Kabulu i Afganistanie, gdzie wszystko poszło nie tak -  powiedział de Hoop Scheffer, obwiniając za obecny kryzys prezydenta Rosji Władimira Putina.

Premier Holandii odwiedzi Ukrainę

Holenderski MSZ poinformował w sobotę, że nie prowadzi jeszcze żadnych przygotowań do ewakuacji ambasady. - Nieustannie monitorujemy rozwój sytuacji i zastanawiamy się, jakie kroki powinny zostać podjęte - poinformował resort spraw zagranicznych.

Reklama

W środę premier Mark Rutte zapowiedział, że wkrótce wybierze się na Ukrainę. Szef rządu określił sytuację wokół tego kraju jako "bardzo niepokojącą".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy