Reklama

Bliskie spotkanie z rekinem. "Uśmiechnął się" do nurka

Płetwonurek nagrał film z przerażającego spotkania. Gdy Matt Prior pływał u wybrzeży South West Rock w Australii natknął się na rekina. Ten, przepływając obok mężczyzny, spojrzał z ukosa, otworzył paszczę, obnażył ostre jak brzytwa zęby i... "uśmiechnął się" do nurka.

Matt Prior spotkał rekina w wodach South West Rock, na środkowo-północnym wybrzeżu Nowej Południowej Walii. Mężczyzna natknął się na szarego rekina pielęgniarskiego - poinformował serwis "Daily Maiil".

"Uśmiech" rekina hitem sieci

Prior sfilmował zapierające dech w piersiach spotkanie na dnie oceanu. Przerażające stworzenie powoli zbliża się do płetwonurka. Następnie rekin otwiera paszczę, pokazuje ostre jak brzytwa zęby i przepływając obok rzuca mężczyźnie spojrzenie. Prior nie spuszcza wzroku z rekina, który mija go i odpływa w innym kierunku. 

"Uśmiech" rekina szybko znalazł fanów w sieci. Nic dziwnego, przerażająca sytuacja przyniosła niespodziewanie sporo humoru. 

Reklama

Szare rekiny pielęgniarskie są uważane za gatunek zagrożony. Można je spotkać w płytkich wodach przybrzeżnych wzdłuż wschodniego i zachodniego wybrzeża Australii. Rekiny tego gatunku mogą mierzyć trzy metry długości, mają rzędy ostrych zębów i przerażająco spiczasty pysk, ale nie są uważane za zagrożenie dla pływaków.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy