Reklama

Benedykt XVI zostanie świętym? "Myślę, że pójdzie to w tym kierunku"

Wieloletni osobisty sekretarz Benedykta XVI arcybiskup Georg Gänswein uważa za możliwe, że wkrótce pojawią się wezwania do beatyfikacji Benedykta XVI. W czasach nowożytnych najszybciej kanonizowanym papieżem był Jan Paweł II.

Wieloletni prywatny sekretarz papieża seniora w wywiadzie opublikowanym w niedzielę wieczorem przez telewizję katolicką "EWTN" uznał za możliwe to, że wkrótce pojawią się wezwania do beatyfikacji Benedykta XVI.  

Benedykt XVI "Santo subito"?

Abp Georg Gänswein na pytanie o uznanie zmarłego w piątek papieża seniora "Santo subito?" odpowiedział: "Myślę, że pójdzie to w tym kierunku".

Przypomnijmy, że po włosku apel: "Santo subito" - "Natychmiast święty" wystąpił ostatnio na pogrzebie Jana Pawła II w kwietniu 2005 r. 

Papież z Polski został beatyfikowany w 2011 r. zaledwie sześć lat po śmierci, a kanonizowany trzy lata później. Tym samym stał się najszybciej kanonizowanym papieżem w czasach nowożytnych.

Reklama

Uroczystości pogrzebowe Benedykta XVI odbędą się 5 stycznia. 

Georg Gänswein. Bliski współpracownik Benedykta XVI

Przypomnijmy, że ks. Georg Gänswein został sekretarzem ówczesnego prefekta Kongregacji Nauki Wiary kard. Josepha Ratzingera w 2003 r. 

Zachował to stanowisko, gdy w 2005 r. jego szef został papieżem i nie przestał pełnić tej funkcji, gdy w 2013 r. Benedykt XVI ogłosił swą rezygnację. 

Georg Gänswein towarzyszył Benedyktowi XVI aż do śmierci. Od 2012 r. ks. Gänswein jest też arcybiskupem i prefektem Domu Papieskiego.

Wkrótce pamiętniki abpa Georga Gänsweina

Jak informuje włoska prasa, jeszcze w tym miesiącu ukażą się pamiętniki abp. Gänsweina.

Książka nosić będzie tytuł "Nient’altro che la veritá. La mia vita al fianco di Benedetto XVI" (Nic, tylko prawda. Moje życie u boku Benedykta XVI).

Abp Gänswein zamierza opublikować książkę, aby obalić "oszczerstwa" i "wyjaśnić niezrozumiane aspekty" pontyfikatu Benedykta XVI.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Papież Benedykt XVI | Watykan

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy